TED Koleji’ne Ziyaret

TED Koleji’ne Ziyaret

Hem Spor Hem Eğitim

Toplumun her alanında, engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi, engelli bireylerin durumuna dair yaşamın her alanında farkındalık yaratmayı amaçlayan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinliğin adresi, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi oldu.

Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, her 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirdiği özel etkinlik takvimini bu sene de uyguladı ve TED Hatay Koleji ile işbirliğinde, Merkez’de eğitim gören gençler için dolu dolu bir programla, örnek oldu.
-KEYİFLİ BİR GÜN-
‘Özel Gereksinimli Bireyler’ Öğretmenleri, Hatice Arslandağ ve Gülnihal Tanyeri eşliğinde TED Hatay Koleji’ni ziyaret eden Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, burada onları karşılayan okul yetkilileri tarafından ağırlandı.
Hatay TED Koleji’nde, Görsel Sanatlar Öğretmeni ile seramik sanatı, Beden Eğitimi Öğretmenleri ile ısınma hareketleri yapılırken, TED Koleji ve Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi gençleri arasında bir de basketbol ve voleybol turnuvası düzenlendi. Gençler, turnuvada hünerlerini gösterirken, izleyenlerin beğenisini kazandı. Turnuva sonunda üstün performans gösteren öğrencilere madalya takdimi yapıldı.
-MÜDÜR ZİYARETİ-
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel gerçekleşen ziyaret kapsamında, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi gençleri, Hatay TED Koleji Müdürü Kenan Efe ile de bir araya geldi ve sohbet etme imkanı buldu. Samimi bir atmosferde gerçekleşen ziyarette, Umut Damlaları’nda yapılan faaliyetler hakkında bilgi verilirken, ilerleyen günlerde yapılacak faaliyetler konusunda istişarede de bulunuldu.
-Tamer Yazar-