TED Tenis Takımı Bölge Şampiyonu

TED Tenis Takımı Bölge Şampiyonu

Hatay TED Koleji Küçük Erkekler Tenis Takımı, katıldığı Trabzon’daki Bölge Şampiyonası’ndan birincilikle döndü.

TED Hatay Koleji, Trabzon’da yapılan 2017-2018 Okul Sporları Bölge Finalleri Tenis Turnuvası’nda ilimizi en iyi şekilde temsil etti. TED Hatay Koleji Küçük Erkek Tenis Takımı, gruptaki üçüncü ve son maçını da kazanırken, şampiyon oldu.
Takım, gruptaki üçüncü maçında, grubunun seri başı takımı olan Ordu ilinin şampiyonunu 5 saat süren çekişmeli bir karşılaşmanın sonunda 2-1 yenerek, gruptaki üçüncü maçında üçüncü galibiyetini aldı ve yenilgisiz bir şekilde Bölge Şampiyonu oldu. Takım, daha önceki maçlarda Tokat ve Ardahan şampiyonunu yenmeyi başarmıştı. Bu sonuçlarla, TED Hatay Koleji Küçük Erkek Tenis Takımı, 3-6 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapılacak olan Türkiye Finallerinde ter dökecek.
TED Hatay Koleji Küçük Erkek Tenis Takımı, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek Türkiye’nin en iyi 16 takımı arasına ismini yazdırmayı da başarırken, bu konuda kısa bir açıklama yapan TED İlkokul-Ortaokul Müdürü Tuncay Göksu, 3-6 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapılacak olan Türkiye Finalleri’nde ilimizi temsil edecek olan Küçük Erkek Tenis Takımı’nı tebrik edip başarı diledi. -Selvi Günay-