TED’in il geneli resim yarışması’na 186 eser katıldı:

TED’in il geneli resim yarışması’na 186 eser katıldı:

İlk 3’e  ödül…
TED Hatay Koleji’nin il çapında yaptığı Atasözü ve Deyim Resimleme Yarışması’nın ödül töreni 14 Mart Salı günü gerçekleştirildi.
TED Koleji 4. sınıf zümre öğrencileri tarafından düzenlenen yarışmaya, ilimizin çeşitli ilçelerinin ilk ve ortaokullarından 186 yapıt katıldı.
Ödül törenine katılan Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, atasözü ve deyimlerin Türk Kültürü açısından önemi üzerinde durdu, yarışmanın önemine değindi, ayrıca ortaokullar kategorisinde 1, 2 ve 3. olan öğrencilerin ödüllerini verdi.
Gerçekleşen törende Türk Eğitim Derneği’nin ve TED Hatay Koleji’nin çalışmalarını anlatan bir konuşma yapan TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Serdar Aydın da ilkokullar kategorisinde 1,2 ve 3. olanların ödüllerini verdi.
Az sözle çok şey anlatmanın temel araçlarından biri olan atasözü ve deyimlerle ilgili farkındalık yaratmak, dilimizi etkili ve güzel kullanmayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Benim Gözümle Atasözü ve Deyimlerimiz” Yarışması’nda mansiyon alan öğrencilere ödülleri,
İlkokul Müdürü Tuncay Göksu ve İlkokul Müdür Yardımcısı Güneş Daraoğlu tarafından verildi.
Törene, ödül alan öğrencilerin öğretmenleri de katıldı.
Ödül töreni, fotoğraf çekimi ve Yarışma’ya katılan yapıtların sergisinin açılışıyla son buldu.
-Selvi Günay-

(Visited 1 times, 1 visits today)