TED’in kitap kurtları

TED’in kitap kurtları

Güneş Atar, Ali Aydın, Narin Taşkın ve Dünya Aydın…

İlimizdeki özel eğitim kurumlarından TED Hatay Koleji, her kategorideki öğrenciler arasında en fazla kitap okuma yarışması yapıyor. Geride kalan Şubat ayında en çok kitap okuyan öğrenciler açıklandı. Okul Yönetimi açıklamasında, etkinlikle ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:
“TED Hatay Koleji Türkçe Zümresi olarak, öğrencilerimize kitap okuma sevgisini aşılamak, en önemli hedeflerimizden biri. Bu amaçla her ay Kitap Kurdu Yarışması düzenlemeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz, seviyelerine uygun olduğu öğretmenlerimizce onaylanan kendi kitap seçkilerini Şubat ayı boyunca okudu. 5, 6 ve 7. sınıf seviyelerinde düzenlediğimiz yarışmanın Şubat ayı 1.leri belli oldu. Her öğrencinin doğal bir katılımcı olduğu bu yarışmamızda, öncelikle sınıflardaki 1.leri belirledik. Ardından sınıflar arasında değerlendirmeler yapıp anlamlandırarak, en çok kitap okuyan öğrencileri her seviyede belirledik. En önemli kıstasımız, kitaplarla ilgili sorulara doğru cevaplar verilmesi oldu.
-5. Sınıf Şubat Ayı Kitap Kurtları:
14 kitap okuyan Güneş Atar
8 kitap okuyan Ali Aydın
-6. Sınıf Şubat Ayı Kitap Kurdu:
8 kitap okuyan Narin Taşkın
7. Sınıf Şubat Ayı Kitap Kurdu:
10 kitap okuyan Dünya Aydın.”
TED duyurusunda, “Öğrencilerimize Kitap Kurdu Teşekkür Belgelerini, TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Sayın Kenan Efe ve Ortaokul Müdür Yardımcısı Sayın Nuray Bökrü takdim etti. Öğrencilerimize, herkese örnek olacak bu alışkanlıkları için bir kez daha teşekkür ediyor ve öğrencilerimizi kutluyoruz. Sırada, Mart ayının Kitap Kurdu’nu seçmek var” denildi. -Mutlu Yanık-

(Visited 1 times, 1 visits today)