Tek Aileye İmtiyaz

Tek Aileye İmtiyaz


Kabul Edilemez

Lütfü Savaş, Tosyalı Holding’e Devlet imkanlarıyla sanayi tesisi yeri, denizde ve ormanlık alanlarda BEDAVA yerler verildiğini kaydederek, Devletin sadece bir aileye değil, tüm bireylere eşit davranması gerektiğini savundu.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ortaya attığı iddialarla gündem yaratmaya devam ediyor. Başkan Savaş, devletin, Tosyalı Holding’e İskenderun-Payas arasında 1500 dönümlük araziyi vererek sanayi tesisi kurulmasına vesile olduğunu, ardından da denizde 80 dönümlük alanda dolgu için yine bu Holding’e 80 dönüm verildiğini, şimdi de bölgede, ormanlık alanda 135 dönümlük yerin verilmeye çalışıldığını öne sürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Devletin, tüm bireylerine eşit mesafede olması ve eşit hizmet götürmesi gerekirken, Tosyalı Ailesi’ne imtiyaz tanındığını savundu.
Hatay’da yaşayan 1 milyon 700 bin kişinin hakkını, hukukunu korumakla kendini görevli saydığını söyleyen Başkan Lütfü Savaş, bu hibelerden, denizde dolgu için yaptıkları itirazın Bakanlık tarafından reddedildiğini, diğer uygulamada ise Büyükşehir yetkisi dışında, Bakanlık kararıyla yetki kullanıldığını ve hibe bağışı yapıldığını bildirdi.
Tosyalı Ailesi’ne, Zonguldak Çaycuma’da da bedava araziler verilmekte olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bedava arazinin, kredinin sadece bir aileye değil, herkese verilmesi gerektiğini kaydederek şöyle dedi:
“İskenderun’da bir aileye kanun dışı tahsis edilen deniz dolgu alanları ve ormanlık alanlar için Hatay halkının lehine, hemşehrilerimizin hakkını savunmak için itiraz ettik. Bakanlık, itirazımızı reddetti. Ormanlarımız, sahillerimiz Hatay halkınındır. Asla peşini bırakmayacağım.” -Cemil Yıldız-