Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tekin, Hatay’daki öğretmenlere seslendi

Millî Eğitim Bakanı Yusuf

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Hatay’da düzenlenen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Haziran Dönemi Mesleki Çalışmaları’nın açılışında öğretmenlere hitap etti. Bakan Tekin, bu mesleki çalışmaların, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin temel konularını kapsayacağını belirtti. Geçmiş yıllarda pandemi gibi sebeplerden dolayı uzaktan eğitim şeklinde yapılan mesleki çalışmaların bu yıl yüz yüze gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yeni müfredatın önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren okul öncesi, 1, 5 ve 9. sınıflarda kademeli olarak uygulanmaya başlanacağını ifade eden Bakan Tekin, öğretmenlerin yeni öğretim programlarını kavramaları için yapılan eğitimlerin önemine değindi. Programın içeriğini anlamak ve uygulamak için öğretmenlerin mesleki çalışma dönemlerini etkili bir şekilde değerlendirmelerini istedi.

Bakan Tekin ayrıca, öğretmenlerin yeni Maarif Modeli’nin uygulayıcıları olduğunu vurgulayarak, bu süreçte öğretmenlerin programa samimiyetle yaklaşmalarını ve öğrencilerin geleceği için iş birliği içinde çalışmalarını beklediğini belirtti. –  Mehmet Durmaz-