Teknoloji, darbelere karşı!

Teknoloji, darbelere karşı!

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kılıç, ülkemizin, yazılım konusunda başarılı olduğunu söyledi, teknoloji üreten bir ülke olmamızın önemine değindi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinin ikinci gününde, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) “Teknoloji Darbelere Karşı” konulu bir panel gerçekleştirildi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen panelde, Doç. Dr. Yakup Kutlu ve Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kılıç, konuşmacı olarak yer aldı. İSTE Barbaros Hayrettin Konferans Salonunda yapılan panele; İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, akademik ve idari personel katılım sağladı. Panelin moderatörlüğünü, İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yakup Kutlu yaptı. Kutlu, “Teknoloji, Darbelere ve Devlet içindeki yapılanmalara karsı teknoloji nasıl kullanılmalı” sorusunu cevapladı.
Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kılıç’ın canlı yayın ile katıldığı panelde, internet üzerinden yapılan hizmetlerin arttığı, ancak bu hizmetlerin güvenlik açıklarının iyi belirlenmesi gerektiği belirtildi. Kılıç, sunumunda, ülkemizin yazılım konusunda başarılı olduğunu söylerken, ederek teknoloji üreten bir ülke olmamızın önemine değindi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinliklerinin son günü olan 17 Temmuz Cuma günü saat 14:30’da ise, İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu’nda, Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı tarafından, “Ozanların Dilinden Birlik, Beraberlik ve Dostluk Türküleri” isimli müzik dinletisi seslendirildi. -Mutlu Yanık-

(Visited 5 times, 1 visits today)