Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Temiz Siyaset, Demokrasi

Samandağ’daki “SVM” mücadeleye devam

Samandağ’daki “SVM” mücadeleye devam edecek

Samandağ’da seçimlerden önce oluşturulan Sözümüz Var Meclisi, 31 Mart seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sözümüz Var Meclisi adına bir değerlendirme yapan Sözcü Ayhan Kara, temiz siyaset ve demokrasi için mücadeleye devam edileceği vurgulandı ve ana başlıklar halinde şunlar sıralandı:
1- Daha iyi bir sonuç olabilirdi. Siyasete yeni girmiş olan Yusuf Ziya Kuzu için 17500 oy, iyi bir başlangıç. Rakibimiz; Türkiye Cumhuriyeti’yle yaşıt, sınırsız bir bütçeye ve destekçiye sahip, her türlü organize olmuş bir Partiyken, bizler, çatısı altında mücadele ettiğimiz Partinin tabelasını bir ay önce astık. Sıfır üye ve sıfır bütçeyle mücadele ettik. Arkamızda Hatay Büyükşehir Belediyesi gibi bir güç yoktu. Halk dışında da hiç bir kitleye sırtımızı dayamadık.
2- Hatalarımızı biliyoruz. Kime karşı mücadele ettiğimiz ortada. Bize karşı yürütülen kara propagandaya rağmen halkımızın güvenini kazandık.
3- Halkımıza sunduğumuz projelerin ilki olan Tarım Kooperatifi, seçim sonucundan bağımsız olarak hayata geçirilecek ve sağlanacak istihdam, tarım ürünlerimizin değerlendirilmesi ile ilçemizin refahı artırılacaktır.
4- Sözümüz Var Gazetesi, en kısa sürede yayında olacak.
5- Meclis’e giren 4 arkadaşımızın ortak Facebook sayfası, Varsa Yoksa Samandağ, halkımızı ‘belediye meclisindeki konularla’ ilgili bilgilendirecektir.
6- Dayatmacı zihniyete karşı 10 yıldır vermekte olduğumuz ‘Temiz Siyaset- Demokrasi’ mücadelemizi, ömrümüz ve sağlığımız elverdiğince yürütmeye devam edeceğiz.
7- Sözümüz Var Meclisi, mahalle temsilcileriyle birlikte güçlenecek ve önümüzdeki seçimlere hazırlık yapacak.
Samandağ Sözümüz Var Meclisi değerlendirme raporunun son bölümünde ise, “Özetle… Müreffeh ve aydın bir Samandağ mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” vurgusu yapıldı. -Cemil Yıldız-