Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tepki vermenin zamanı!

Hatay Barosu eski Başkanı

Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez, ateşli silahlar kullanılarak öldürülenlerin son dönemki kanlı tablosuna işaret ettiği paylaşımında, “ölüyor, öldürülüyoruz” dedi, ortak tepkinin önemine işaret etti.

Bireysel silahsızlanma için çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşu Umut Vakfı’nın verilerine göre, Türkiye’de 25 milyon ruhsatsız silah bulunuyor. İçişleri Bakanlığı’nın verileri de Türkiye’deki ruhsatlı silah sayısını 2,5 milyon olduğunu gösteriyor. Yani Bakanlığın verilerine göre, ülke nüfusunun yüzde 3’ü ruhsatlı silaha sahip.

Adalet Bakanlığı’nın verilerine göre, Türkiye’de ateşli silahlarla öldürülen kişi sayısı, 2020 yılında 2 bin olarak kayıtlara geçti. Konya’da Doktor Ekrem Karakaya, İstanbul’da Avukat Servet Bakırtaş’ın aynı gün görevlerinin başında silahla öldürülmesi ise dikkatleri bir kez daha bireysel silahlanma sorununa çevirdi.

Bu konudaki tepkisizliği eleştiren isim ise Hatay Barosu eski Başkanı Av. Ekrem Dönmez oldu. “Şimdi değilse ne zaman” sorusunu soran Dönmez, “Avukatlar, Doktorlar, farkında mısınız? Sırayla birer birer ölüyor, öldürülüyoruz. Kim bilir, daha ne çok öleceğiz! Farkında ve umurunda olmayanlar için topluca iş bırakmak şimdi değilse, ne zaman? ‘Bu, bizim değil, müvekkilimizin işi, sorumluluk doğar’ laga lugası mı yapacağız?” dedi. Tamer Yazar