Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Terör Örgütüne darbe: 56 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlarda DEAŞ terör örgütüne yönelik önemli bir başarı elde edildiğini duyurdu. “Bozdoğan-38” adı verilen operasyonlar kapsamında Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Denizli illerinde toplam 56 şüphelinin yakalandığı bildirildi.
Bakan Yerlikaya, operasyonların detaylarını X hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde, DEAŞ terör örgütüne eleman kazandıran, örgüte lojistik destek sağlayan, maddi yardımda bulunan ve örgütsel toplantılar düzenleyen 45 şüpheli yakalandı.”
Operasyonlar sırasında Hatay’da DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütleri içerisinde faaliyet gösteren ve suikast ile patlayıcı madde eğitimi alan 10 şüphelinin de yakalandığı belirtildi. Denizli’de ise DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen 1 şüphelinin yakalandığı açıklandı.
Operasyonlar neticesinde çok sayıda döviz ile örgütsel doküman ve dijital materyale el konulduğu belirtilirken, güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı kararlı mücadelesinin devam edeceği vurgulandı. – Yusuf Cemil Karaçay-