Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Terörle mücadele kararlılığımız en üst seviyede …

Bakan Soylu, Hatay İl

Bakan Soylu, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nda askerlerle kahvaltıda bir araya geldi, Türkiye’nin çok bileşenli ve çok yönlü bir terör saldırısı karşısında olduğuna dikkat çekti

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,  ilimiz ziyareti kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nda askerlerle kahvaltıda bir araya geldi. Bakan Soylu, İl Jandarma Komutanlığı’nda Albay Turgay Aras tarafından karşılandı. Burada komutan yardımcıları ve askerleri selamlayan Bakan Soylu, daha sonra askerlerle kahvaltı yaptı. Bakan Soylu, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çok bileşenli ve çok yönlü bir terör saldırısı karşısında olduğuna dikkat çekti, terörle mücadele kararlılıklarının en üst seviyede olduğuna vurgu yaptı.

Ekonomik olarak Türkiye’ye sıkıntı veremedikleri için Türkiye’yi kendi zenginlikleri üzerinden, kendi farklılıkları üzerinden fitne ve araya koyacakları nifak ile etkisizleştirmeye, kendi hedeflerinden uzaklaştırmaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Soylu: “Bu birilerine bazen üst akıl deniliyor, bu birilerini bazen biz sıfatlandırıyoruz ve isimlendiriyoruz ama bilmenizi istiyorum. Birçok kez söyledim, son üç yüz yılın en güçlü dönemindeyiz. Allahımıza şükürler olsun. Uydu diyoruz uydumuz var, malzeme diyoruz malzememiz var, insan kabiliyeti diyoruz insan kabiliyetimiz var. Öbür taraftan yatırım diyoruz yatırım yapabilecek kabiliyetlerimiz var. Üç milyona yakın Suriyeliyi yani bir ülke ölçeğindeki, bazen bir büyükşehir ölçeğindeki insan topluluğunu hiç kem küm etmeden… İnsanlığın ve medeniyetin gereği kucaklama diyoruz. Kimseden 5 kuruş talebimiz yok. Biz bunu yapabilme kabiliyetine sahibiz. Ekonomik olarak Türkiye’ye sıkıntı veremedikleri için Türkiye’yi kendi zenginlikleri üzerinden, kendi farklılıkları üzerinden fitne ve araya koyacakları nifak ile etkisizleştirmeye, kendi hedeflerinden uzaklaştırmaya çalışıyorlar.”

Terör, kararlılıkla bitecek …

Ülkenin refahını düşündüklerini söyleyen Bakan Soylu, terörün de kararlılıkla, inançla, teknolojik kabiliyetler, donanımlarla ve iyi planlama yaparak çok net  şekilde biteceğini anlattı.

Bakan Soylu, bu eksende vatandaşların da kendileriyle olduğunu bildirerek, şunları kaydetti: “Türkiye’nin her noktasını dolaşıyorum. Vatandaşın halini görüyorum. Diyor ki ‘Biz bu terörden kurtulmak istiyoruz ve size itimat ediyoruz.’ Bizim yapmamız gereken vatandaşın bu itimadını boşa çıkartmamak. Terörle mücadelede canımız acıyor mu, evlatlarımız şehit olunca acıyor. Bir şey söylemek istiyorum, bizim dinimiz, inancımız bu meseleyi o kadar yüksek bir noktaya koymuş ki yani şehadet, gazilik meselesi. Tüm bunlar olmadan şu vatan, devlet, millet, din için bu büyük mücadeleyi o kadar yüksek bir mertebeye koymuş ki gerek ailelerimiz, gerek dostlarımız, birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızın gözünde bir tek şey var. Bu ay yıldızlı bayrağı 780 bin metrekarede dalgalandırmak ve üzerimize düşen bir şey varsa da onu şüphesiz kabul etmek.”

Bakan Soylu, Türkiye’nin çok bileşenli ve çok yönlü bir terör saldırısı karşısında olduğunu bildirdi ve şunları dile getirdi: “Buna karşı da çok güçlü, kuvvetli, ne yapacağını bilen bir güvenlik teşkilatı, jandarması, Türk Silahlı Kuvvetleri, polisi, korucusu, istihbaratı var. Dünyada hiçbir ülke bu kadar çok bileşenli saldırıya tahammül edemez ve teslim olur. Ama Allah’a şükürler olsun, bugün kendi istikametinde giden bir anlayış var.  Söylüyorum. Şu an da kaçacak delik arıyorlar. Her noktada bunları takip eden bir anlayış ortaya koymuşuz. Siz ve biz çok iyi biliyoruz milletimizin de bilmeye ihtiyacı var. Şu anda söyleniyor ya, terörle mücadele kararlılığımız en üst seviyede.”

-AA-