Tesadüf mü?

Tesadüf mü?
2 Sol Parti, SYKP ile TİP, 27 Kasım Pazar günü Hatay’da; aynı ilçe, aynı mahalle, aynı gün ve aynı saatte, birbirine 100 metre mesafedeki salonlarda Genel Başkanlarının katılacağı toplantılar yapıyor.

Tabanları birbirine yakın olan iki sol parti, hafta sonunda ilimizde, aynı ilçede, aynı mahallede, aynı saatte ve birbirlerine uzaklığı 100 metre olan salonlarda, yine iki Partinin Genel Başkanları ve üst düzey yöneticilerinin katılımıyla, eş zamanlı toplantılar gerçekleştiriyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) ile Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP), 27 Kasım Pazar günü, Hatay ili Defne ilçesinde, haberimizin başlığında da yer aldığı üzere; aynı ilçe, aynı mahalle, aynı gün ve aynı saatte birer toplantı yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile TİP’in Genel Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Hatay Milletvekili Barış Atay’ın konuşmacı olarak katılacağı “Halk Buluşması” etkinliği, 27 Kasım Pazar günü saat 14.00’te, Defne ilçesi Turunçlu Mahallesi Bedircan Düğün Salonu’nda yapılıyor. TİP’in toplantı yapacağı salonun 100 metre yanındaki Akdeniz Defne Evi’nde ise SYKP öncülüğünde, yine 27 Kasım Pazar günü saat 15.00’te, “Seçimler, İttifaklar ve Olasılıklar” ekseninde bir halk toplantısı gerçekleştirilecek. SYKP’nin bu etkinliğine SYKP Eş Genel Başkanı Canan Yüce, HDP Genel Başkan Yardımcısı Mahfuz Güleryüz ve EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel katılıyor

Tabanları birbirine oldukça yakın olan TİP, SYKP, HDP ile EMEP’in Genel Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları gibi en üst düzeydeki yöneticilerinin katılacağı ayrı ayrı toplantılar, haber başlığında belirtildiği gibi aynı günde, aynı ilçede, ayın mahallede ve aynı saatte düzenlenecek. -Haber/Cemil Yıldız-