Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TİP Gökhan Zan sorularını yanıtladı

Eski futbolcu Gökhan Zan,

Eski futbolcu Gökhan Zan, Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

Gökhan Zan’ın adaylığı, TİP Sözcüsü Sera Kadıgil’in Hatay halkının sesini ve isyanını duyduklarını belirterek duyurduğu bir açıklama ile gerçekleşti. Zan, “Tüm Hatay halkına hep birlikte bu kötü gidişe dur diyelim ve değiştirelim” ifadeleriyle adaylığını kabul etti.

Zan’ın adaylık açıklaması sırasında Hatay’daki deprem sürecinde devlet kurumlarının yetersiz kaldığını ve halkın umudunun dışarıdan gelen yardımlar olduğunu belirttiği görüldü. Ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a da çağrıda bulunarak Hatay İttifakı’nın etrafında birleşme çağrısı yaptı.

TİP Sözcüsü Sera Kadıgil, CHP’nin Lütfü Savaş’ı değiştirmesi halinde TİP’in adayını geri çekip çekmeyecekleri sorusuna, attıkları adımın CHP’ye veya Lütfü Savaş’a karşı değil, AKP’nin rantçı politikalarına karşı olduğunu ve CHP’nin adımlarına bağlı olarak hareket edeceklerini ifade etti.

Gökhan Zan’ın adaylığı, Hatay’da siyasi atmosferi daha da kızıştırırken, önümüzdeki seçimlerin nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor. – Adil Yeşildağ-