Tiyatroda Yeni Satış Sözleşmesi İmzalandı

Tiyatroda Yeni Satış Sözleşmesi İmzalandı

Ezer, sonuçlanan Toplu İş sözleşmesi görüşmelerini ve Memur-Sen’in tavrını eleştirdi

Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası (TÖB SEN) Genel Başkanı Deniz Ezer, sonuçlanan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini ve Memur-Sen’in tavrını eleştirdi.
Ezer, yandaş konfederasyon olduğunu belirttiği Memur Sen ile iktidarın sahne aldığı tiyatroda kendileri için sürpriz olmayan yeni bir satış sözleşmesinin imzalandığını savundu.
Memur Sen’in, ihanetinin bedelini üyelerin istifası ile ödeyeceğini belirten Ezer, ekmeğin fiyatı dahi son bir yılda %23 oranında arttığı, yoksulluk sınırının son bir yılda en az 1619 TL arttığı, mutfaktaki enflasyonun yüzde 40’lara dayandığı bir dönemde; Memur Sen’in, TİS görüşmelerinde iktidarın memur ve memur emeklilerine sunduğu 2022 yılı için yüzde 5+7, 2023 yılı için yüzde 8+6 zam oranını kabul ettiğini söyledi. Ezer, Memur Sen’in Toplu İş Sözleşmesi öncesi taleplerini 2022 için %21 + 600 tl+%3 Refah Payı, 2023 için %17 +%3 Refah payı istediğini de hatırlattı.
Sözleşmelilerin kadroya alınması bir başka bahara kaldı …
Ezer, konu ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Memur Sen ile Bakan Bilgin: ’3600 Ek Gösterge meselesi bu sözleşme döneminde tamamlanacaktır’ demişlerdi. 3600 Ek Gösterge sözü böylece yine yıl sonuna bir vaat olarak bırakıldı.
Haksız hukuksuz biçimde işleri elinden alınan KHK’li kamu emekçileri için bir görüşme maddesi bile yoktu. Grev hakkı gündeme bile gelmedi. Sözleşmelilerin kadroya alınması bir başka bahara kaldı. Vergi dilimi adaletsizliğine devam. Ve kamu emekçilerini ilgilendiren birçok konu tartışılmadan kaldı.
Sarı sendikalar ile emek mücadelesi verilemez …
Memur Sen’li kamu emekçilerine çağrımızdır. Kamu emekçilerinin yapması gereken bugün görüşmeyi yapan yetkili sendikalardan istifa etmektir. Böylesi bir zamma karşı hâla aynı sendikada kalmak bu zamma onay vermek ile eşdeğerdir. Sarı sendikalar ile emek mücadelesi verilemez.
İstifaların önüne geçilmesi için 135 TL olan toplu sözleşme aidatı 400 TL’ye çıkartıldı ve bunu kendi üyelerine bir rüşvet gibi sundular. Bunu kabul etmeyiniz. Çözüm; gerçek sendikada TÖB SEN’de örgütlenmektir.”  Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)