Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TKP adayı Hasırcı’ya Ezer’den destek

Öğretmen sendikası TÖB-SEN’in genel

Öğretmen sendikası TÖB-SEN’in genel sekreteri olan Hatay-Defneli Öğretmen Hizam Hasırcı’nın, TKP’den Defne belediye başkan adaylığını açıklamasından sonra ilk destek birlikte yol aldığı sendikacı meslektaşlarından geldi TÖBSEN’in genel başkanı olan Deniz Ezer, yol arkadaşı ile ilgili şunları kaydetti:

“Dostlarımıza ve Emekçi Halkımıza, Yoldaşım, mücadele arkadaşım TÖBSEN Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Örgütlenme Sekreteri Hizam Hasırcı Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçiminde Belediye Başkanı adaylığından dolayı ve tüzüğümüz gereği 30.11.2023 tarihinde sendikada ki görevinden ve üyelikten istifa etmek için sendikamıza dilekçe vermiş sendikamız, Merkez Yürütme Kurulu 02.12 2023 tarihinde istifa dilekçesini değerlendirmiş ve istifasını kabul etmiştir. Hizam Hasırcı halkımızdan gelen talep üzerine adaylığını koymuştur zira Defne ilçesi yıllardır rant ve talan’ın kurbanı olmuş deprem sonrası da belirsizlik içine bırakılmıştır.

Tüzüğümüz, kuşkusuz anayasamızdır. TÖBSEN Kurucu üyesi Hizam Hasırcı arkadaşımızda tüzüğe bağlı olarak davranmıştır. TÖBSEN’in kurulmasında ve büyümesinde büyük rolü olan, mücadeleyi masa başında, değil alanda, sokakta halkın içinde yürüten Hizam Hasırcı’ya başarılar diliyorum. Hak,hukuk,adalet ve emek mücadelesinde baş eğmeyen tavrı ve onurlu duruşundan ödün vermeyen dostumuzun her daim yanında olacağız. -Yusuf Cemil Karaçay-