Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÖB-SEN…

Horlak’a atanan Okul Müdüründen
Horlak’a atanan Okul Müdüründen şikayetçi:

 Mezhepçilik Yapıyor!

Öğretmen sendikası TÖB-SEN bir açıklama yaparak, Reyhanlı ilçesi Konuk Horlak Ortaokulu’na tayin edilen Müdür Ali Mazı’nın, daha önce öğretmenler arasında mezhepçilik yapmış biri olduğunu kaydederek, atamayı eleştirdi ve kişinin derhal bu görevden alınmasını istedi.

 TÖB-SEN açıklamasında özetle şöyle denildi:

“Reyhanlı, Konuk Horlak Ortaokulu Müdürü Ali Mazı, daha önce öğretmenlik yapmış, daha sonra Kırıkhan ilçesine Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Kırıkhan ilçesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktayken, öğretmen olarak görev yaptığı Konuk Horlak Ortaokulu’na, 2021 yılında torpille görevlendirme yoluyla Müdür olarak dönmüştür.

Söz konusu şahıs, 2022 yılında da okula Müdür olarak atanmıştır. ‘Torpille’ diyoruz! Çünkü söz konusu Müdür ve hizmetlisi, öğretmen ve velilere her fırsatta ‘arkamda AKP Milletvekilleri var, bize bir şey olmaz’ şeklinde tehdit ifadeleri de kullanmaktadır. Hatta AKP Milletvekilleri ile çekildiği ve sosyal medyada paylaştığı resimleri göstererek, ‘arkamız sağlam, bize bir şey olmaz’ gibi söylemler içinde olmuşlardır. Öyle ki, okulun hizmetlisi Ahmet Gessemoğlu, okul öğretmenlerine emir yağdırarak, ‘bunu yapın, bunu yapmayın’ şeklinde direktiflerde bulunmakta, hizmetlinin eşi S.G. ise okul öğretmenine terliğini çıkarıp göstererek, ‘bu terliği nasıl atıyorsam, seni de atacağız’, ‘Seve seve bu okuldan gideceksin, gerizekalı’, ‘burada son yılın’, ‘sen, Müslüman değilsin, gayri müslimsin’ gibi tehdit ve hakaretlerde bulunmuştur. Yine okul hizmetlisi Ahmet Gessemoğlu, veli toplantısında, velilerin önünde, Öğretmen Vildan Sultanoğlu’na, ‘bugün okuldan çıkmayacaksın, seve seve bu okuldan gideceksin, seni her gün dövdüreceğim’ şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunmuştur. Bu konuda, öğretmenimizin Reyhanlı İlçe Jandarma’da verdiği ifade ve şikayet tutanağı mevcuttur.

Bir okul müdürü, mezhepçi olamaz. Bir okul müdürü, öğretmenleri içkici, alevi, şucu-bucu gibi fişleyemez. Buradan, Sayın Hatay Valisine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sesleniyoruz… Mezhepçi ve ayırımcı idarecilere yönelik yaptırımınız olacak mı?

Buradan, AKP Milletvekillerine ve ilçe yönetimlerine sesleniyoruz… Konuyla ilgili bir açıklama yapmamanız durumunda, mezhepçiliğe göz yummuş olacaksınız. Sizleri kullanan bu okul müdürü ve hizmetlisinin, nefret ve mezhepçi yaklaşımlarına karşı söyleminiz ve yaptırımınız ne olacaktır?

Okul Müdürü Ali Mazı’nın görevden alınmasını, hizmetlinin adeta hükümdarlık kurmuş olduğu okuldan başka okula gönderilmesini talep ediyoruz. Konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.” -Haber/Cemil Yıldız-