TÖBSEN…

TÖBSEN…

Antakya’da, meslek lisesine yapılan baskını kınıyoruz

Öğretmen kuruluşu TÖB-SEN adına yapılan açıklamada, Antakya ilçesinde bulunan bir Meslek Lisesini basıp öğretmenlerle tartışan ve kendilerini Ülkü Ocakları’na mensup olduklarını belirten bir grubun bu eyleminin kabul edilemez olduğu kaydedildi.
TÖB-SEN Başkanı Deniz Ezer imzalı açıklamada özetle şöyle denildi:
“Okulların güvenliğinin tartışıldığı bir dönemde, üstelik öğretmenlere yönelik saldırıların arttığı bir dönemde, başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Kaymakamlık ve Valiliğin, kısaca tüm yetkililerin bu okul basma olayına karşı net bir tavır koymalarını bekliyor, göreve davet ediyoruz.
Bilinmesini isteriz ki, bu okula yönelik yapılmış bu saldırı, çete zihniyetiyle davranan kişilerden kaynaklı olduğu nettir.
Bizler, kim yaparsa yapsın, siyasi yapısına bakmaksızın, bu davranışların karşısındayız. Üyemizin okulu, idarecileri ve öğrencileri sahiplenmesini takdirle karşılıyoruz. Başka zaman veya başka yerde, bu vakaların tekrar yaşanmaması için yetkililerin derhal bu olaya el atmasını istiyoruz. Olay, savcılığa intikal etmiş olup, yetkililerin bu konuda müdahil olmalarını talep ediyoruz.
TÖB SEN olarak bizler, okullarımızın bu tür olaylarla değil, akademik, kültürel, sosyal ve bilimsel çalışmalarla ilgili yaptıkları güzel çalışmalarla anılmasını istiyoruz. Özellikle üretim ile anılan ve yaptığı işlerle Türkiye’de bir isim haline gelen okulumuzun ismini, yaptıkları çalışmalardan dolayı hassas davranarak vermiyoruz. Zaten yetkililer de olaydan haberdardır.
Okula yapılan baskını kınıyor, baskınla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve Valiliğimizi göreve davet ediyor, şiddet ile beslenen çete, mafya tarzı uygulamanın sorumluları hakkında nasıl bir işlem yapılacağı konusunda konunun takipçisi olduğumuzu belirtiyoruz. Ayrıca, eğitimci kimliğiyle şiddete karşı şiddete başvurmadan konuyu izah etmeye çalışan üyemizin davranışını bir kez daha takdir ettiğimizi belirterek, yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.” -Duygu Ertaş-

(Visited 1 times, 1 visits today)