Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Tokdemir, Öğretmenler için 3600 Ek Gösterge istedi

Tokdemir, Öğretmenler için  3600 Ek  Gösterge istedi
  • 05.11.2019
  • 1.051 kez okundu

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Öğretmenlerin özlük ve sosyal hakları sorununu Meclis’e taşıdı. Milletvekili Tokdemir, öğretmenlere 3600 Ek Gösterge hakkı verilmesini istedi. Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, TBMM Başkanlığı’na, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması istemiyle önergesinde şu soruları sordu:
“Bir toplumu ayakta tutacak, kalkındıracak, vatana ve millete faydalı evlatlar yetiştirecek olan, yalnız Öğretmenlerdir. Kendileri, yanan bir mum misali erirken, çevrelerine ışık tutanlar, aydınlatanlar yine onlardır.
Toplumların gelişmesi, kalkınması, çağdaşlaşması ve demokratik gelişmiş dünya devletleri içerisinde yer almasında, o ülkede yaşayan insanların eğitim ve öğrenim kurumları önemlidir. Bu kurumların temel unsuru olan Öğretmenler; milli varlığımızın, milli kültürümüzün çarpan yüreği, atan nabzı, hisseden ve konuşan dilidir. Öğretmen; sabrın, hoş görünün ve sevginin timsalidir. Öğretmen; iyi insanlar, büyük insanlar yetiştirebilmek için çaba sarf eden, toplumun en büyük sanatkârlarıdır. Öğretmen sayesinde yarının devlet adamları, komutanlar, mühendisler, doktorları, işçileri, sanatkârları; hülasa toplumun her ferdi onun elinde şekillenir. Vasıfları ve önemi saymakla bitmez olan Öğretmenlerimize, devletimiz özel bir önem vermelidir.
Bu bağlamda;
1- 19. Milli Eğitim Şurası’nda alınan tavsiye kararları içerisinde ‘3600 ek gösterge ve yıpranma payı’ kararını hayata geçirmek için bir çalışmanız var mıdır?
2- Öğretmenlerin özlük hakları ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ