Tolerans filmi…

Tolerans filmi…

Farklıklara Tolerans Projesi kapsamında ilimizde çekilen film yayına girdi.

İlimizdeki farklı dinlere mensup kişilere yönelik ‘Tolerans’ konulu filmin çekimleri tamamlandı. Proje Koordinatörü İbrahim Mirioğlu, çekimleri tamamlanan filme dair şu bilgileri verdi:
“Son yıllarda Dünya genelinde artan terör ve ırkçı saldırıların yok edilmesi ve farklılıklara olan toleransın artırılması için, 23 yüzyıldır farklı inançların ve mezheplerin Hatay’da birlikte yaşamasını model alarak, bunu Dünya’ya göstermek istedik. Bunun için, Defne Gençlik olarak 6 ülkeyle birlikte yürüttüğümüz projemizi ise 5-12 Aralık 2016’da Hatay’da gerçekleştirdik. Bu projemizde bizlere destek veren Habib-i Neccar Camisi görevlileri, Antakya Ortodoks Kilisesi, Katolik Kilisesi, Protestan Kilisesi görevlilerine,  Samandağ Belediyesi Başkanı Mithat Nehir’e ve Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Adem Yılgın ve Mehmet Yıldız’a, Sosyolog Kenan Kahlıoğulları,  Sezgin Suna başta olmak üzere Antakya Polifonik Koro Evi Müzik Grubu’na, Mustafa Kemal Üniversitesi Öğr. Gör. Alim Koray Cengiz’e, Anadolu Palace Otel ekibine ve Dervişan Dönmez’e ve Orhan Nural’a teşekkürlerimizi sunarız.
Katılımcılarımızı en iyi şekilde misafir eden, başta Samandağ ve tüm Hatay halkına teşekkürlerimizi sunarız. İspanya’dan projemize katılan ve filmin tüm çekimlerini ve hazırlanmasını üstlenen, Hatay’a 2. kez film kazandıran dostum Nacho Jáuregui’ye de teşekkür ederiz.” -A. Halik Görün-

(Visited 1 times, 1 visits today)