Topal, Atatürk büstüne saldırıyı kınadı:

Topal, Atatürk büstüne saldırıyı kınadı:

Sorumlular ortaya çıkarılmalı

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Atatürk heykellerine yapılan çirkin saldırıyı kınadı, sorumluların bir an önce bulunup cezalandırılmasını istedi. Atatürk’e ‘put’ diyen anlayışın ortaçağın karanlıklarında kaybolmuş çağ dışı düşüncenin dışa vurumu olduğunu belirten Milletvekili Topal, kınama mesajında şunlara değindi:
“Ne gariptir ki, üzerine put yazdıkları heykelde, Atatürk’ün ‘Tek bir şeye ihtiyacımız vardır. Çok çalışkan olmak’ veciz sözü yer almaktadır. Bilimi en hakiki yol olarak gösteren, çalışmayı, çalışkan olmayı bir gereklilik olarak gören bir lidere ‘put’ demek, ne yazık ki hala puta inanların aramızda var olduğunu göstermektedir. Bu anlayış sahipleri bilmelidir ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık Cumhuriyeti onlara da ışık olacak ve tüm karanlıkları boğacaktır.”
Yetkililere de seslenen Topal, “Mevcut devlet büyüklerine en ufak eleştiri yapıldığında seferber olan kamu görevlileri, Cumhuriyetimizin banisi Atatürk heykellerine yapılan çirkin saldırıları önlemede ve sorumluları ortaya çıkarmada gerekli hassasiyeti göstermelidir” dedi.
Atatürk’ün, bu ülkenin ortak değeri birleştirici gücü olduğuna vurgu yapan Milletvekili Topal, yapılan saldırıyı bir kez daha nefretle kınadığını ifade etti, tüm vatandaşları Atatürk konusunda duyarlı olmaya çağırdı.
-Mehmet ÖZGÜN-