Topbaşı Pazartesi’ye Kaldı

Topbaşı Pazartesi’ye Kaldı

Hatayspor Kulübü’nün, önceden programlanan, bugün için topbaşı yaparak lig hazırlıklarına kalındığı yerden devam edilmesi kararı iki gün ileriye atıldı. Topbaşı, Pazartesi günü…

Kulüp’ten yapılan açıklamada, 28 Mart Cumartesi günü yapılması gereken topbaşı ve idman programının, iki gün sarkarak 30 Mart Pazartesi gününe ertelendiği belirtildi. Açıklamaya göre, Bordo-Beyazlılar, lige kalınan yerden hazırlıklara 30 Mart Pazartesi günü başlayacak.
Türkiye’de Süper Lig ve Birinci Türkiye Ligi takımları başta olmak üzere, ara verilen idmanları başlatan bir takım henüz yok. Bu anlamda Bordo-Beyazlılar, ara verilen lig hazırlıklarını başlatan belki de ilk takım olacak. Bu kararın nasıl, ne amaçla alındığını bilmiyoruz. Ancak, insan sağlığı açısından sıkıntılı olduğu kesin.
Futbolcular, teknik heyetteki isimler ve tesis görevlileri de toplumun bir parçası olduğuna göre, koronavirüs salgınının giderek arttığı, tedavi görenlere, ölenlere periyodik sınırını aşan seviyede yeni isimlerin ve vakaların eklendiği, yarının ne olacağının bilinmediği bir süreçte, ayrıca bilim insanlarının “evde kalın” uyarılarının gündemde olduğu bir süreçte Hatayspor’da idmanlara başlanması kararının tartışma konusu olacağı ifade ediliyor. Doktorlara göre de, Hatayspor’da idmanlara başlanması kararı, insan sağlığının tehlikeye atılması demek.
Bu arada futbolseverler; yönetim, tüm teknik heyet ile futbolcuların koronavirüs testini yapıp yapmadıklarını, yapılmışsa sonuçlarını öğrenmek istiyor. Bir görüşe göre, Hatayspor eğer idmanlara başlar ve kazara birkaç futbolcusu bu süreçte koronavirüse yakalanırsa, liglerin başlamasıyla birlikte bu değerlerinden yararlanamayacak ve bu strateji, belki de şampiyonluğu tehlikeye atabilecek.
Bu nedenle futbolseverler, Hatayspor sevdalıları, yönetimden ve teknik heyetten 30 Mart Pazartesi günü için öngörülen idmanlara başlanması ve topbaşı yapılması kararının gözden geçirilmesini istiyor.
-Cemil Yıldız-