Toroslar EDAŞ yatırımları Hatay’a

Toroslar EDAŞ yatırımları Hatay’a

Enerjisa Dağıtım Şirketlerinin Başkent EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, 2016-2020 yıllarını kapsayan son tarife döneminde, Türkiye’deki 21 dağıtım şirketi arasında en çok yatırımı yapan şirket oldu

Toroslar EDAŞ, Hatay’da kesintisiz elektrik dağıtımı kapsamında, 2022 yılının ilk 9 ayında bakım, onarım ve yatırım hizmetlerini hız kesmeden sürdürdü. Elektrik dağıtımını dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile gerçekleştiren Toroslar EDAŞ, Hatay’da yılın ilk 9 ayında, müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde başarılı çalışmalara imza attığını duyurdu.

Toroslar EDAŞ, Hatay’da hizmet verdiği 9.401 trafo ve 28.666 kilometre hat uzunluğunda, yaklaşan kış koşullarında sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

Toroslar EDAŞ’ın, ilimizdeki çalışmalarını anlatan açıklaması şöyle:

“Daha aydınlık bir Hatay için İskenderun, Kırıkhan, Hassa, Dörtyol, Erzin, Payas, Belen, Kumlu, Arsuz, Reyhanlı, Altınözü, Antakya, Samandağ, Yayladağı, Defne’de 9.177 aydınlatma armatürünün bakımını gerçekleştiren Toroslar EDAŞ ekipleri, bölgede 182 pano ile 526 trafo ve 209 dağıtım merkezini de elden geçirdi. Ayrıca kentte 2.563 Km’lik hattın bakımı tamamlandı.

Toroslar EDAŞ, sektörün değişen dinamiklerine odaklanarak, faaliyetlerini insan, çözüm ve inovasyon odağında sürdürmeye devam ediyor. Hatay’da hizmet verdiği 827 binden fazla müşterisine daha iyi hizmet vermek amacıyla toplam 174 kilometrelik yeni yer altı hattı tesis eden Toroslar EDAŞ ekipleri, kentte 2.287 yeni aydınlatma armatürünün montajını da tamamladı. Ayrıca yeni 238 elektrik panosu ve 46 trafo merkezi montajı da tamamlandı. Söz konusu bakım, onarım ve yatırım rakamları ile Toroslar EDAŞ, 2022 yılının ilk 9 ayında koymuş olduğu hedefleri başarıyla gerçekleştirdi.

Müşteri odaklı yaklaşımla 7/24 hizmet sunan Toroslar EDAŞ, www.toroslaredas.com.tr, Toroslar 186 Mobil Uygulaması ve 186 numaralı Müşteri Hattı’ndan tüm müşterilerinin soru ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmaya devam ediyor.

Enerjisa Dağıtım Şirketlerinin Başkent EDAŞ ve Ayedaş ile birlikte elektrik dağıtımındaki 3 şirketinden biri olan Toroslar EDAŞ, 2016-2020 yıllarını kapsayan son tarife döneminde, Türkiye’deki 21 dağıtım şirketi arasında en çok yatırımı yapan şirket oldu. Toroslar EDAŞ’ın Hatay’daki bakım ve yatırım çalışmaları hız kesmeden sürecek.” -Ahmet Doruk Alkan-