Torpido, Türkiye Finalinde

Torpido, Türkiye Finalinde

Antakyalı, “Torpido” lakaplı yüzücü Ömer Şaydak, Türkiye finallerine katılıyor. Yıldız yüzücü, kısıtlı imkanlara rağmen elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettirmeyi başarırken, bu kez de Türkiye Yüzme Federasyonu’nun 5-8 Aralık tarihlerinde arasında düzenleyeceği, 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finali’ne katılmak üzere Ankara’ya gitmeye hazırlanıyor.
Birinci etabı Kayseri’de ikinci etabı ise Mersin’de gerçekleşen müsabakalar sonunda, zorlu barajları geçerek finale katılmaya hak kazanan, Yüzücü-Sutopu Antrenörü Cankurtaran Ömer Şaydak’ın yeğeni Ömer Şaydak, buradan da dereceyle dönmeyi hedefliyor.
Ankara Keçiören Belediyesi kapalı yüzme havuzunda gerçekleşecek olan yarışmalarda hünerlerini sergileyecek olan Torpido, ülke genelinde, aralarında Fenerbahçe, Galatasaray ile ENKA’nın bulunduğu çok sayıda başarılı spor kulüplerinin sporcularıyla yarışacak. Yarışmada 50 metre serbest, 50 metre kelebek, 50 metre kurbağalama ve 200 metre karışık stillerde yarışacak olan Ömer Şaydak, Hatay’da bugüne kadar elde edilemeyen başarıları elde ederek tarih yazamaya devam etmek istiyor.
Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü (AYK) Başkanı Cüneyt Eroğlu, “Sporcumuzdan desteklerini esirgemeyen ve yanımızda duran Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a, Yayladağılılar Dernek Başkanı Mehmet Yalçın’a şükranlarımızı sunarız. İnşallah Ömer’imiz, oradan madalyalarla dönecek” dedi. -Cemil Yıldız-