Tosyalı İş Ortakları Cezayir’de Buluştu

Tosyalı İş Ortakları Cezayir’de Buluştu
Hatay ekonomisinin önemli isimlerinden Tosyalı Holding, Türkiye’nin dört bir yanından 100’ün üzerinde iş ortağıyla, Cezayir’deki Tosyalı Algerie tesisinde bir araya geldi.

Türkiye’nin global demir-çelik üreticisi Tosyalı Holding, Türkiye’nin dört bir yanından yüzden fazla iş ortağını, 16-18 Haziran tarihleri arasında, Cezayir’in Oran şehrinde kurulu olan Tosyalı Algerie çelik üretim kompleksinde ağırladı.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Yönetim Kurulu üyeleri ve Tosyalı Holding üst yönetiminin de yer aldığı buluşmada, iş ortakları, Tosyalı Holding’in yeni yatırımları ve yenilikçi işleri hakkında bilgi sahibi olurken, çeşitli konularda da fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladılar.

Tesis ziyaretinden sonra düzenlenen toplantıda konuşan, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, şu mesajı verdi:

“Uzun yıllardır birlikte emek veriyoruz. Aranızda, 30-40 yıldır birlikte çalıştığımız iş ortaklarımız var. Ben bunu sadece iş ortaklığı değil, bir kader ortaklığı olarak da görüyorum. Koşullar çok değişken ve zorlu olsa da, biz hep iyiye ve güzele ulaşma niyetiyle hareket ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Niyeti halis olanın akıbeti hayır olurmuş. O yüzden sizlerle, her zaman karşılıklı olarak iyi niyet üzerine inşa edilmiş bir ilişki kurduk.

Sizleri, özellikle burada ağırlayarak, sektörümüzün yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirliğe odaklandığı bugünlerde, Tosyalı olarak yıllar önce bu dönüşüm için attığımız stratejik adımların meyvelerini yerinde somut olarak göstermek istedik.

Önümüzdeki 5 yılda, 6 milyar dolar değerinde bir yatırım planını hayata geçirmiş olacağız. Bu süreçte de ana gündem maddemiz, her zaman sürdürülebilirlik olacak. Dünyada hidrojen ile çalışabilen DRI teknolojisine yatırım yapan ilk Türk şirketiyiz. Paris İklim Anlaşması ve AB Yeşil Mutabakat ile birlikte, dünyada sürdürülebilirlikle şekillenen, yepyeni bir çelik endüstrisi doğuyor ve Tosyalı olarak teknoloji, AR-GE ve inovasyon ile şekillenen yatırımlarımızla bu yeşil dönüşümün dünyadaki öncülerinden biri olarak geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. -Cemil Yıldız-