Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TSK : Son Haftada 36 Teröristi Etkisiz Hale Getirdi

Millî Savunma Bakanlığı, Türk

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadeledeki kararlılıkla birlikte yürüttüğü operasyonları ve güvenlik faaliyetlerini kamuoyuna duyurdu. Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin son bir haftada 36 teröristi etkisiz hâle getirdiği bildirildi.
Bakanlık yetkilileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele yürüttüğünü vurguladı. Irak ve Suriye’nin kuzey bölgelerinde yapılan operasyonlarda 36 teröristin etkisiz hâle getirildiği belirtildi.
Özellikle Irak’ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk ve Asos bölgelerinde düzenlenen hava harekâtlarıyla terör hedeflerinin imha edildiği ifade edildi. Operasyonlarda yerli mühimmatın aktif olarak kullanıldığı ve hedeflerdeki etkilerin değerlendirildiği bilgisi paylaşıldı.
Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında ele geçirilen silah ve mühimmatlar da duyurulanlar arasındaydı. Bu operasyon çerçevesinde Zap bölgesinde 467 adet AK-47 piyade tüfeği ve diğer askeri teçhizatların yanı sıra mağaralarda silahlar ve mühimmatlar ele geçirildi.
Ayrıca, Suriye’de de 27 teröristin etkisiz hâle getirildiği ve ülkedeki güvenlik ve huzur ortamının korunması için çalışmaların devam ettiği belirtildi. Hudutlarda ise yasa dışı geçiş girişimlerine karşı 118 kişinin yakalandığı ve binlerce kişinin geçişinin engellendiği açıklandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, uluslararası alanda da müttefik ve dost ülkelerin haklı davalarına destek verdiği ve Gazze konusundaki insani duruşunu sürdürdüğü kaydedildi.
Son olarak, Millî Savunma Bakanı’nın yılın son günlerinde gerçekleştirdiği ziyaretler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin eğitim ve tatbikatlardaki faaliyetleri, yerli savunma sanayi ürünlerinin kabul testleri ve öğrenci/personel temini süreciyle ilgili bilgiler kamuoyuyla paylaşıldı.
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülkenin bekası ve güvenliği için kararlılıkla çalışmalarına devam ettiği vurgulandı. (Yusuf Cemil Karaçay)