Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TSK’dan Pençe-Kılıç” Operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK),
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki hain terör örgütü yapılanması YPG/PKK’ya karşı Pençe-Kılıç Operasyonu’nu başlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan, teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe Kılıç Hava Harekâtı gerçekleştirildi.

Harekatla ilgili Milli Savunma Bakanlığı açıklaması şöyle:

“PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla, Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesi’nden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan, teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere Pençe Kılıç Hava Harekâtı icra edilmiştir.”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm faaliyetlerinde olduğu gibi, bu harekatın da hem planlama hem icrasında masum insanlara, çevreye zarar vermemek için, gerekli her türlü tedbiri alarak, buna uygun harekatı icra ettiklerini dile getiren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şunları söyledi:

“Teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, depolar büyük bir başarıyla tahrip edildi. Bunları yakından takip ettik. Terör örgütünün sözde karargahları da tam isabetle vuruldu, tahrip edildi. Sadece ve sadece teröristler ve teröristlere ait yapılar hedef alındı. Teröristlerin barınakları, sığınakları, inleri, mağaraları başlarına yıkıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin pençesi, bir kez daha teröristlerin tepesindeydi.

40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından ülkemizi, milletimizi kurtarmakta azimli, kararlı ve buna muktediriz. Şehitlerimizin, masum insanların kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız! Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliğine kast edenlerden, yaptıklarının hesabını bugüne kadar sorduk, sormaya devam edeceğiz.”

-Haber/Mehmet Durmaz-