Tugay komutanı aşıyı konuştu

Tugay komutanı aşıyı konuştu

Hatay 8.Komando Tugay Komutanı Tuğg. Orhan Akkurt, Sağlık Müdürü ve Devlet Hastanesi Başhekimiyle, Suriye’deki Mehmetçiğe yönelik sağlık hizmetlerini ve AŞI’yı konuştu.

Hatay 8.Komando Tugay Komutanı, aynı zamanda Antakya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt, önceki gün Antakya’da, İl Sağlık Müdürü ve Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi ile ayrı ayrı görüştü. Tuğgeneral Orhan Akkurt, sağlık teşkilatının iki ismi, Müdür Mustafa Hambolat ile Başhekim Mahmut Bayrakçıoğlu’yla, Suriye’deki Mehmetçiğe götürülen-götürülecek sağlık hizmetleri ile koronavirüs aşısı konularını konuştu. Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’nden, Salı günü gerçekleşen ziyaretle ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:
“Hatay 8.Komando Tugay Komutanı Tuğg. Orhan Akkurt, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa Hambolat’a ziyarette bulundu. Tugay Komutanımız Sayın Akkurt ve İl Sağlık Müdürümüz, koronavirüs tedbirleri ve kovid-19 aşı uygulamaları üzerine karşılıklı bir süre sohbet gerçekleştirdiler. Ayrıca, sınır ötesinde görev yapan TSK personelimize yönelik sunulan sağlık hizmetleri ile alakalı istişarelerde bulunup, değerlendirmeler yaptılar. Tuğgeneral Orhan Akkurt Komutanımız, ziyaret anısı olarak getirmiş olduğu plaketi İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Mustafa Hambolat’a takdim ettikten sonra makamdan ayrıldı.”
-DEVLET HASTANESİNE GİTTİ-
Hatay 8.Komando Tugay Komutanı Tuğgenaral Orhan Akkurt, İl Müdürü ile yaptığı görüşmenin ardından, Hatay Devlet Hastanesi’ne gitti ve Başhekim Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu ile görüştü. Halen Suriye’de görev yapan Mehmetçikler için tedavi amaçlı yer ayrılan ilimiz Hatay Devlet Hastanesi’nde önceki gün gerçekleşen ziyaretle ilgili şu bilgilendirmede bulunuldu:
“Hatay 8.Komando Tugay Komutanı ve aynı zamanda Hatay Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Akkurt, Başhekimimiz Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Tugay Komutanımız Sayın Akkurt ve Başhekimimiz Dr. Bayrakçıoğlu, gündemde olan koronavirüs ve kovid-19 aşı uygulamaları üzerine kısa bir süre sohbet gerçekleştirdiler. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sonrası, Tugay Komutanımız Akkurt, misafirperverliğinden dolayı Başhekimimiz Dr. Bayrakçıoğlu’na teşekkür etmelerinin akabinde, ziyaretlerini tamamlayarak hastanemizden ayrıldılar.” -Selvi Günay-

(Visited 7 times, 1 visits today)