Türk Kadınlar Birliği…

Türk Kadınlar Birliği…
Dünya Kadın Hakları Günü’ne özel bir etkinlik düzenledi.

Başkan Melek; “Türk Kadınının güçlenebilmesi için eğitim, anne ve babadan başlamalıdır”

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle, Türk Kadınlar Birliği Başkan ve Yöneticileri, dün öğle saatlerinde Sam Franss Otel’de bir yemek düzenledi. Türk Kadınlar Birliği Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek, günün anlam ve önemine dair konuşmasında, bugünün, Türk Kadını için çok önemli bir gün olduğuna dikkat çekti. Melek, “Bugün, Türk Kadınına, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, 1934 yılında seçme ve seçilme hakkının verildiği gündür. Türk Kadını için çok önemli bir gündür. Maalesef, bugünlerde çok iyi bir gün olarak kutlayamıyoruz.”

Türk Kadının güçlenebilmesi için eğitimin, önce anne ve babadan başlaması gerektiğinin altını çizen Başkan Melek, “Anne ve baba, gençlere ve çocuklara iyi bir eğitim, iyi bir terbiye verdiği zaman, Türk Kadını ve gençleri her zaman yücelecektir. Ülkemizi ve memleketimizi, çağdaş medeniyetler seviyesine getirecektir. Bugünü, siz değerli insanlarla, Türk Kadınlarıyla paylaştığımız için mutluyuz” diyerek, gelen herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinlik sonunda, yemeğe katılan TKB Başkanı, yöneticileri ve üyeleri çeşitli şarkılar söyleyerek, Türk Bayrakları eşliğinde bu önemli günü kutladı. -Haber/Duygu Ertaş-