Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Sağlık Sen Mesajı:

Türk kadını, gözbebeğimiz, eli

Türk kadını, gözbebeğimiz, eli öpülesi anamız…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Türk kadınının her zor koşulda fedakârlığı ve vakur duruşuyla öne çıkarken, vatan, millet ve bayrak uğruna verilen mücadelede en ön safta yer aldığını, Türk kadınının bu anlamda milletin gözbebeği, eli öpülesi annesi olduğunu bildirdi.
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Hayrettin Şahin imzalı mesaj özetle şöyle:
“Türk Sağlık-Sen olarak kadınlarımız için iyi niyetli sözler yerine, çözüm odaklı düzenlemeler ve onların çalışma hayatını kolaylaştıracak yenilikler istiyoruz. Temenni veya kınama yerine bu anlamda adımlar atılırsa bir şeylerin değişeceğini biliyoruz. Umarız ki Türk Kadınları için 8 Mart çözümün adı, sorunlara ‘dur’ denildiği bir tarih olur.
Türk Sağlık-Sen olarak, başta Şehit anneleri ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, toplumsal yaşamda ve sendikal hayatta mücadele eden kadınlarımıza başarılar diliyor ve kadınlarımızın tüm sorunlarının göstermelik tartışmalardan uzak bir şekilde çözüm odaklı olarak üstüne gidilmesini istiyoruz.” -Cemil Yıldız-