Türkhal’ın yönetiminde Mustafa Bal da yer aldı

Türkhal’ın yönetiminde Mustafa Bal da yer aldı

Türkiye Halciler Federasyonu’nun 7. Olağan Genel Kurulu sonunda Yücel Tavşan yeniden başkanlığa getirilirken, Yönetim Kurulu üyeleri arasında, Antakya Sebze Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Bal da yerini aldı.

Antakya’ya yeni bir Hal kazandırılması adına yıllardır çaba gösteren, bu konuda Hal esnafının beklentilerini ve sorunlarını çözüm adına hem kent hem Ankara gündemine taşıyan Antakya Sebze Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Bal, Türkiye Halciler Federasyonu’nun 7. Olağan Genel Kurulu sonunda şekillenen yeni yönetimi içinde yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Genel Kurul sonunda yeniden başkanlığa getirilen Yücel Tavşan, pandemi nedeniyle çok zor bir dönemin yaşandığına işaret ederek, ekonominin farklı kesimleri adına oluşan zararlar noktasında, “Bunları konuşmak durumundayız” dedi.

Üretimin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve planlamanın çok önemli olduğunu söyleyen Yücel Tavşan, “Benim, çocukluğumdan beri bildiğim üç tane temel konu var. Birincisi ‘girdiler’, ikincisi ‘kooperatif’, üçüncüsü ise ‘üretim ile tüketim arasındaki fiyat farklılığı’… Bu, sürekli konuşulur. Hiç birine de tam çare bulunan, ‘ha tamam, bu çok güzel’ dendiği bir zamanı görmedik. Onun için girdiler konusu önemli!” tespitinde bulundu.

-ÇALIŞMAYA DEVAM-

Antakya Gazetesi’ne konuşan ve gerçekleşen Genel Kurul sonunda oluşan Yönetim Kurulu’nda olmasından dolayı memnun olduğunu söyleyen, Antakya Sebze Hali Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Bal, Hal çalışmalarının, dün olduğu gibi bugün de ve yarın da devam edeceğini söyleyerek, “Birlikte çalışıp, birlikte başaracağız” mesajını verdi.

Bal, Türkiye Halciler Federasyonu’nun yönetiminde 3 dönemdir yer alıyor.

Tamer Yazar