Türkiye Dereceleri

Türkiye Dereceleri


Defne ve Erzinli Kızlardan

Kısa adı AFAD olan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Afetlerde Gönüllülük” temalı, Türkiye’deki bütün liseli öğrencileri kapsayan kompozisyon yarışmasında, ilimiz Defne ilçesindeki eğitim kurumlarından Necmi Asfuroğlu Anadolu Lisesi’nin öğrencisi Irmak Karaali Türkiye ikincisi olurken, aynı yarışmanın bir başka kategorisindeki Türkiye ikincisi ise ilimiz Erzin ilçesinden çıktı.
Erzin’de, Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde okuyan Esengül Çiftçi adlı öğrenci, AFAD ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Gençler ve Gönüller Yarışıyor “konulu resim yarışmasında, İl ve Akdeniz Bölge Şampiyonluğu arkasından Türkiye ikincisi oldu.
Hatay-Defne ilçesi öğrencisi Irmak Karaali ile Erzin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Esengül Çiftçi’ye Türkiye ikinciliği ödülleri, geçtiğimiz hafta içinde verildi. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye ölçeğinde dereceler elde eden Hataylı iki kız öğrenciyi kutladı.
Mesajlarda şöyle denildi:
“Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Öğrencilerimizin yetişmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.” -Mutlu Yanık-