Türkiye Şampiyonu Erzin Yeşilkent

Türkiye Şampiyonu Erzin Yeşilkent

Erzin Yeşilkent Erkek Voleybol Takımı, finallerde birinci oldu ve Türkiye 1. Ligi’ne yükseldi.

Türkiye Voleybol Federasyonu 2.Lig’de Hatay’ın tek temsilcisi olan Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Erkek Voleybol Takımı, Türkiye Birinci Ligi’ne yükseldi.
2.Lig 4.Grup’ta mücadele Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Voleybol Takımı, grubunda sezonu şampiyon olarak bitirdi ve Play-Off oynama hakkını kazandı. Play-Off’da 16 takım arasında mücadele eden Turuncu-Beyazlılar, grubunda oynadığı 3 karşılaşmanın ikisini alarak finale yükseldi.
İlimizin Türkiye Voleybol İkinci Ligi’ndeki temsilcisi Erzin Yeşilkent Spor, finalde Malatya Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman Gölbaşı Lisesi ve Bitlis TÜRŞAD ile aynı guruba düştü. İlk maçında, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Adıyaman Gölbaşı Lisesi Voleybol takımlarını 3-1 mağlup eden Erzin Yeşilkent Erkek Voleybol Takımı, üçüncü karşılaşmayı ve sonucunu beklemeden adını 1.Lig’e yazdırdı.
42 bin nüfuslu bir ilçenin takımı olan Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Voleybol Takımı, kıt bir bütçeyle şampiyon olurken, Kulüp As Başkanı Mehmet Uras şunları dile getirdi:
“2 yıl önce kurduğumuz kulübümüzün voleybol takımını şampiyon yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu başarıda pay sahibi olan; başta CHP Hatay Milletvekili Sayın Suzan Şahin’e, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’a, Erzin İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Demirci’ye, Erzin Belediye Başkanı Sayın Ökkeş Elmasoğlu’na, Siyasi Parti İlçe Başkanlarına, diğer destekçilerimize, takımımızın koçu Güntaç Yılmaz, Sedat Sağlam ve oyuncularımıza teşekkür ederiz.” -Cemil Yıldız-