Türkiye’nin mühendis kızları projesi

Türkiye’nin mühendis kızları projesi

Hatay’da Start Alıyor

Mühendis Kızları Projesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye’de bir ilk olan Lise Programı’nın pilot uygulaması, 29-30 Mayıs tarihlerinde Hatay’da gerçekleştirilecek.

Daha çok kadın mühendisin karar verici pozisyonlarda yer alması için Limak Vakfı öncülüğünde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ile hayata geçirilen “Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi”nin lise programı başlıyor. Mühendislik öğrenimi gören ve mühendis olmak isteyen kız öğrencilerin desteklenmesi, kurumsal seviyede cinsiyet eşitliği uygulamalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 2015 yılında başlatılan Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile Türkiye’de bir ilk olan Lise Programı’nın pilot uygulaması 29-30 Mayıs tarihlerinde Hatay’da gerçekleştirilecek.
Antakya Anadolu Lisesi ve İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde düzenlenecek TMK Lise Programı kapsamında öğretmenler, öğrenciler ve veliler için ikişer saatlik eğitim ve bilgilendirme programları uygulanacak. Katılımcılar aynı zamanda hem meslek seçiminde kalıplaşmış yargıların aşılması hem de rol model mühendislerin kariyer öykülerini yakından görme olanağını elde edecek. Proje kapsamındaki detayları paylaşmak üzere, Limak Holding ev sahipliğinde 29 Mayıs 2017 Pazartesi Savon Otel’de bir basın toplantısı gerçekleştirilecek.-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)