Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turunçlu’ya ‘Defne Evi’

Açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi

Açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi

Defne Belediyesi tarafından, ilk olarak Akdeniz Mahallesi’nden hayata geçirilen Defne Evlerinin ikincisinin, önceki gün Turunçlu Mahallesi’nde yoğun katılımla açılışı gerçekleştirildi, hizmet vermeye başladı.
Açılışa CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan, Defne Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel ve çok sayıda Defneli katılım gösterdi.
Defne Belediye Başkanı Op. Dr. İbrahim Yaman, açılışta yaptığı konuşmada, “Hedefimiz çok amaçlı salon olarak kullanılan; kütüphanesi olan, halkın da çok sevdiği ve benimsediği Defne Evlerini her mahalleye kazandırmaktır” dedi ve Turunçlu Defne Evi’ni mahalleli ile buluşturmaktan ötürü mutlu olduklarını dile getirdi.
Defne’nin sorunlarına da değinen Başkan Yaman, birçok mahallede alt yapının tamamlanmak üzere olduğunu, alt yapısı tamamlanan mahalle ve sokaklarda asfaltlama işlemlerine başlanıldığını söyledi ve “Defne Belediyesi olarak biz bir ilçe devralmadık. Biz köy ve beldelerden oluşan, alt yapısı olmayan, yıllardır ihmal edilmiş ve bir çivi bile çakılmamış, plansız ve kaderine terk edilmiş bir yerleşke devraldık. Davulun sesi uzaktan hoş gelir ama yetmiş yıldır hizmete susamış, ihmal edilmiş, başlangıçta belediye binası bile olmayan bir ilçeyi beş yılda toparlamak ve hak ettiği kent konumuna getirmek sanıldığı kadar kolay değildir. Hatay’da yıllardır belediye olan diğer ilçelere bir bakın yeni bir şey yapmayı bırakın olanı dahi koruyamamışlar. Biz halkımızın desteği ve teveccühü ile beş yıllık
hizmet süremizde Defnemize kalıcı birçok hizmetler kazandırdık ve kazandırmaya da devam edeceğiz” dedi.
Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Demirel, konuşmasında, Turunçlu Mahallesine böyle güzel bir kültür evinin yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını bildirdi, Defne Belediye Başkanı Op. Dr. İbrahim Yaman’a ve çalışma ekibine teşekkürlerini iletti.
CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’de konuşmasında şunlara yer verdi: “Defne Evleri’nin içinde mahalle kitaplığının oluşturulması çok kıymetlidir, sanat üreten tüm genç arkadaşlarımızın Defne Evi’ni kütüphane formatında da kullanmalarını, yaygınlaştırmalarını, faydalanmalarını istiyorum. Günümüzde sosyal medya; hızlı bilgiye ulaşım açısından hızlı fakat kalıcı bilgiler değildir. Kalıcı bilgiler ancak kitaplardan elde edilir. O yüzde Defne Evlerimizi fikir üretebilir bir yer haline getirmemiz gerekmektedir. Bu hizmetlere lütfen gereken önemi verelim.”
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, yaptığı konuşmada, “Defnemizin kardeşliğini, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlar başarılı olamayacaklar, bizler bu oyuna gelmeyeceğiz. Bizler huzur istiyoruz. Bizlerde beraberlik var, ayrıştırma yok. Bizlerde sevgi var. Turunçlu Defne Evini, Turunçlu Mahallemize kazandıran, tüm Defnemize bu güzel projeyi yaymaya çalışan Defne Belediye Başkanı Op. Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum” dedi.-Mutlu YANIK-