TÜSİAD’ın Başkanı Hataylı

TÜSİAD’ın Başkanı Hataylı

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin 47. Genel Kurulu’nda yeni Başkan,  146 oyun 144’ünü alan, Antakyalı hemşerimiz Erol Bilecik oldu.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 47. Olağan Genel Kurulu’nda yeni başkan, Antakyalı İşadamı Erol Bilecik oldu.

Seçimli Genel Kurul’da, Cansen Başaran-Symes, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Hataylı İşadamı Erol Bilecik’e devretti. “Yeni dönemde arkadaşlarımla birlikte çok ama çok çalışacağız” diyen Bilecik,  başkanlığa seçilmesinden sonraki konuşmasında, çok daha fazla çalışma mesajı verdi.

Erol Bilecik’in konuşması şöyle:

“Önümüzdeki dönemin zorlu olması gerçekten bizleri endişelenmiyor. Tam aksine, bizi daha fazla çalışmak adına motive ediyor. Ülkemizin yapısal sorunlarını çözmeyi amaçlayan her adımı destekleyeceğiz. Emin olabilirsiniz ki, yeni dönemde arkadaşlarımla birlikte gerçekten çok çalışacağız. TÜSİAD, belirsizliğe karşı öngörüyle, korkuya karşı akılcı yaklaşıma sahiptir.

Türkiye, bölge ülkeleri tarafından her zaman gıptayla izlenmiştir. Bunun temelinde hiç kuşkusuz Cumhuriyet temellerine bağlılık yatmaktadır. TÜSİAD, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e her zaman bağlılık duymuştur. Önümüzdeki dönemde de bu çabaların öncüsü olacağız.”

-Cemil Yıldız-