Üç Muhtar’dan ARITMA itirazı

Üç Muhtar’dan ARITMA itirazı

Defne Belediyesi de itiraz yolunda…

Defne ilçesinin 3 mahalle muhtarı, Akdeniz Mahallesi’nde oluşturulacağı belirtilen Arıtma Tesisi Projesi yapımına karşı çıkıyor. Bu yönde harekete geçen; Defne ilçesi Sümerler Mahallesi Muhtarı Mehmet Keskin, Akdeniz Mahallesi Muhtarı Murat Sertel ile Turunçlu Mahallesi Muhtarı Muhsin Demirel, Salı günü, Atatürk Caddesi’ndeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gitti ve Turunçlu’da yapımı öngörülen Arıtma Tesisi Projesi’ne karşı olduklarını bildirdi.
Muhtar Muhsin Demirel, itiraz dilekçesini verdikten sonra yaptığı kısa açıklamasında, “Arıtma tesisi ile ilgili Turunçlu Mahallesi, Sümerler Mahallesi ve Akdeniz Mahallesi olarak itirazımızı yaptık. Her vatandaş itiraz yapma hakkına sahiptir. Arıtma tesisinin yerinden kaldırılması için sonuna kadar direneceğiz” dedi.
Bu arada, edindiğimiz bilgiye göre, Defne Belediyesi de, kendi ilçesinde, Turunçlu’da arıtma tesisi yapımına karşı çıkıyor. Defne Belediyesi’nin de bu anlamda itiraza hazırlandığı ve dilekçenin bugün-yarın verileceği öğrenildi. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)