Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uca son günlerinde Hatay’dan seslenmişti

Gazeteci Metin Uca yaşamının

Gazeteci Metin Uca yaşamının son günlerinde Hatay’ın sorunlarını dile getirdi. Cumhuriyetin 100. Yılı’nın kutlandığı 29 Ekim günü Hatay’a gelerek enkaz alanından paylaşım yapan Metin Uca Hatay halkının yaşadığı tüm sorunlara rağmen Cumhuriyetin kuruluşunun inatla kutlanacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası sonucu hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan ünlü sanatçı hayatını kaybetti. Metin Uca hayatını kaybetmeden önceki günlerde unutulan Hatay halkının sesi oldu. Hatay’da bulunan enkaz alanından Twitter (X) hesabından paylaşım yapan ünlü sanatçı Cumhuriyet’in 100. yılında Hatay’da olmak istediğini belirterek, depremin dokuzuncu ayında hala enkazların kaldırıldığını ve yıkımın ne denli büyük olduğunu ifade etti. Yaptığı paylaşımda Hatay halkının durumunu ağlamaklı ve sesi titreyerek aktaran ünlü sanatçı, tüm zorluklara ve bütün geri kalınmışlıklara rağmen Cumhuriyet’in 100. Yılında Hatay halkı ile birlikte olup bu coşkunun inatla kutlanacağını aktardı.

Hayatının son günlerinde geldiği Hatay’da havalimanı sorununa da dikkat çeken ünlü sanatçı, Havalimanına giden tabelaların çarpı işareti ile işaretlenerek yok sayıldığını ve bu durumun hiçbir dünya ülkesinde olmadığını aktardı. Defalarca su baskını yaşayan havalimanın yanlış yere yapıldığını ve depremde hasar gördüğünü belirten ünlü sanatçı, havaalanın yanlış yere yapıldığının raporlarla kanıtlanmış olduğunu belirtti. Tamiri yapılıp açılacağı söylenen havalimanının tabelalarına neden çarpı işareti koyulduğunu da sordu. – Yusuf Cemil Karaçay-