Uğur Dündar’la Halk Arenası’nda ‘Referandum’ mesajı Hatay’dan gür bir sesle verildi…

Uğur Dündar’la Halk Arenası’nda ‘Referandum’ mesajı Hatay’dan gür bir sesle verildi…

HAYIR

Halk TV ekranlarında, haftanın Cuma günleri yayınlanan “Halk Arenası” programının geçtiğimiz haftaki çekimi, ilimiz Defne ilçesinde gerçekleşti. Uğur Dündar’lı Halk Arenası’na katılan konuşmacıların salondakilerce dakikalarca ayakta alkışlanan referandum mesajları, “HAYIR” oldu.
Defne Belediyesi ev sahipliğinde, ADD işbirliğiyle gerçekleşen programın konukları CHP İzmir Milletvekilleri Atilla Sertel, Tuncay Özkan ve ‘Halkın Avukatı’ programıyla tanınan Avukat Murat Ergün

 oldu. Halk TV’den canlı izlenen programa Defnelilerin ilgisi ise yüksek oldu, salon hınca hınç doldu.
Program öncesinde kısa bir konuşma yapan Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, programı düzeleme kararı aldıklarında, birçok kişinin terör korkusuyla gelmeyeceği şeklindeki duyumların yanlış olduğunun görüldüğünü kaydederek, “Bizim Defnelimiz, Hataylımız bu tehditleri çok görmüştü. Ülkece yaşadığımız terör saldırılarının sonucu olarak insanların sokağa çıkmaya cesaretlerinin olmayacağı amacında olan zihniyetlere karşı her zaman şunu savunuyoruz…
‘Korkmayacağız’! Ülkenin rejiminin değiştirilmek istenmesine yönelik, herkesin biraz mizah da katarak kendine özel bir ‘HAYIR’ gerekçesi yaratması, Türkiye için HAYIR’lı sonuç almaya doğru halk olarak birliğimizin de bir göstergesidir. Rekorların, şampiyonlukların ilçesi olarak, Türkiye’nin laik demokratik sistemini ayakta tutacak meşaleyi Defne’den, Hatay’dan yakacağız. Sevgili Uğur Dündar’a, Halk Arenası’na, bugün burada oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.
Yaklaşık 3 saat süren programın konusu, ülkenin gündemine oturan ‘Referandum’ oldu. EVET’lerin ve HAYIR’ların nedenleri ve oluşacak sonuçları en açık şekliyle konuşuldu.
DÜNDAR: MESLEK HAYATIMDA UNUTAMAYACAĞIM BİR PROGRAM…
Defnelilerin oluşturduğu coşkulu kalabalığa, Defne’de olmalarında emeği geçen Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şube Başkanı Doç.Dr. Kezban Kuran’a ve tüm Defne halkına teşekkür ederek sözlerine başlayan Uğur Dündar, “Hatay, Mustafa Kemal Atatürk’ün adını verdiği, kültür mozaiği ve medeniyetler şehri olarak gönlümüzde taht kurmuş, Cumhuriyetimizin kalesi, demokrasinin savunucusu şehrimiz… Hatay’da, Defne’de, sizlerle, Mustafa Kemal’in askerleriyle olmaktan çok mutluyum” dedi.
CHP İzmir Milletvekilleri Tuncay Özkan, Atilla Sertel ve Halkın Avukatı Murat Ergün ile referandum konusunun konuşulup tartışıldığı programda ortak fikir şöyle oldu:
“EVET’çiler niçin EVET diyor ve neden HAYIR demeleri gerekiyor? HAYIR’cıların EVET’çileri ikna edebilmek için izlemeleri gereken yol nedir? Onları kırmadan, ötekileştirmeden, Türkiye’yi yeni bir gerilime ve kamplaşma sürecine sokmadan nasıl ikna edebilir? Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz emaneti olan Cumhuriyet’i, demokrasiyi ve parlamenter sistemi yarınlara, çocuklarımıza nasıl taşıyabileceğimizin; birey olarak, demokratik haklarımızı kullanarak, uygarca Türkiye’yi selamete götürmenin yolunu ve yöntemini arayacağız” oldu.
“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarının sıkça atıldığı programa ilgi çok yüksekti. Yüzlerce kişi içeriye giremedi ve dışarıda kurulan dev ekrandan programı izlemek zorunda kaldı. Programın Türkiye ve dünyada büyük izleyici kitlesi bulduğu, yine reyting rekoru kırdığı ifade ediliyor.
-Selvi Günay-