Uğur Öğrencileri Hukukçu Olmak İstiyor

Uğur Öğrencileri Hukukçu Olmak İstiyor

Geleceğin Hukukçu Adayları Baro’da:

Antakya Uğur Okulları öğrencisi bir grup, ileride hayal ettikleri gibi birer ‘hukukçu’ olmanın hedefiyle hafta ortasında Antakya Adliyesi’ne gitti ve Hatay Barosu Avukatları ile yöneticilerinin konuğu oldu.

Uğur Okulları Müdür Yardımcısı Kenan Attar ve Uğur Okulları öğrencileri, 12 Nisan Perşembe günü Hatay Barosu’na ziyarette bulundu. Uğur Okulları Müdür Yardımcısı Kenan Attar ve Uğur Okulları öğrencilerini; Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ve Genel Sekreter Av. Mehmet Ezer yanı sıra, Nabi İnal, İsmet Sahillioğlu gibi Hatay Barosu’nun eski başkan ve yöneticiliğini yapmış, en eski saygın isimlerinin de bulunduğu meslek mensupları karşıladı.
Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Baro’nun işlevi, avukatlık mesleği ile ilgili öğrenciler ile öğretmenlerine bilgi verdi. Ardından, öğrenciler; Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, önceki dönem Baro Başkanı Av. M. Nabi İnal, Genel Sekreter Av. Mehmet Ezer, Av. İsmet Sahillioğlu, Av. Edibe Canbolant, Av. Itır Tümsa Melek ve Av. Ümit Seyfettinoğlu ile karşılıklı sohbet etme imkanı buldu, Avukatlık mesleği ile hukuk hakkında merak ettikleri soruları sordu, bazı öğrenciler hakim, savcı ve avukat olmak istediklerini anlattı. Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, ziyaretin sonunda öğrencilere ziyaret için teşekkür etti ve öğrencilik hayatlarında başarı diledi.-Cemil Yıldız-