Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

UKOME toplandı

37 gündem maddesi ele

37 gündem maddesi ele alındı, Park Ücretleri arttırıldı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (BŞB) UKOME adıyla bilinen Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin Temmuz ayı üst kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda alınan kararla, otopark ücretleri arttırıldı!

BŞB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 37 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda, riskli bölgelere kasis montajı, otopark işletmelerine yapılan denetimler, çalışma izin belgeleri ile toplu taşıma hizmetinin düzenli ve sürekli sağlanabilmesi için oluşturulan güzergah konuları görüşülerek karara bağlandı.

Kumlu ilçesi Aktaş Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşların ulaşım sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla, BŞB’ye ait toplu taşıma araçlarının bölgede faaliyet göstermesi ya da üçüncü şahıslar aracılığıyla bu hizmetin verilmesi için Kumlu-Aktaş arasında iki adet toplu taşıma aracının çalışması oybirliği ile kabul edildi.

Antakya EXPO bölgesine vatandaşların rahat ve güvenli ulaşım sağlaması amacıyla BŞB tarafından yeni planlanan güzergah da Büyükşehir yetkililerinin yapıcı yaklaşımları ve oy çokluğu ile kuruldan geçti. Hatay’da yolcu taşımacılığı yapan kişi ve firmalar adına tahsis izni, güzergah ve çalışma izin belgesi ile geçiş yolu izin belgesi düzenlemeleri de toplantıda görüşülen konu başlıkları arasında yer aldı. Toplantıda ayrıca, Hatay genelinde yol üstü parklanma (parkomat) tarifelerinde de güncelleme yapıldı.

-Mehmet Durmaz-