Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ukome yanlıştan dönmeli

Armutlu Mezarlığı Önü Londra

Armutlu Mezarlığı Önü Londra Asfaltı Gibi…

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, çeşitli kuruluş temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), geçtiğimiz günlerde yapılan bir başvuruyu reddederken, karar öncesi çok iyi bir araştırma ya da inceleme yapılmadığı belli oluyor. Sözümüz, Defne ilçesi Armutlu Mahallesi Mezarlığı önü ile ilgili!

Beton asfaltla kaplanan Armutlu Mezarlığı önünden geçen araçlar, adeta Londra asfaltında yarışa katılmış gibi hızlı araç kullanıyor.  Mezarlık yanı sıra çevrede konutların olduğu yerleşim alanı bölgesindeki bu yolda azami süratin 30-40 km olması gerekirken, bazı araçların 100-120 Km hız yaptıklarına tanık olunuyor. Bu durum nedeniyle, Armutlu Mezarlığı önündeki yolda sık sık kazalar da yaşanıyor. Ancak UKOME, nedense hız sabitleyici konulabilmesi için yasalarda yazılı olan “okul, dini mekan” gibi oluşumlarla yetinerek, başvuruları reddediyor.

Armutlu Mezarlığı önü gibi istisna, ancak sıklıkla kazaların yaşandığı yollarda hız kesici-sabitleyici koymamakla, kazalara da davetiye çıkartılmıyor mu? Bölge halkı ve bu yolu kullananlar, UKOME’nin “kasis konulmasını isteyen başvuruyu red” kararını yeniden gözden geçirmesini istiyor. -Haber/-Cemil Yıldız-