Ukrayna katliamı şüphelisi suçunu itiraf etti

Ukrayna katliamı şüphelisi suçunu itiraf etti

Türkiye’de Tutuklandı

Yılbaşı gecesi Ukrayna’daki evlerinde öldürülen, biri Samandağlı iki Türk kızının katil şüphelisi olarak yakalanan Türk, Hüsnü Can Y. adlı sanık, suçunu itiraf etti ve tutuklandı. Polise konuşmayan katil şüphelisinin Cumhuriyet Savcılığı’nda suçunu itiraf ettiği öğrenildi.
Buket Yıldız’ın takipçisi olduğu öğrenilen katil şüphelisi Hüsnü Can Y.’nin, evdeki 4 bilgisayarı almak suretiyle olaya hırsızlık süsü vermek istediği, ancak olayın ortaya çıkması üzerine suçunu itiraf ettiği ve tutuklandığı bildirildi.
Edinilen bilgilere göre, mevcut uluslararası yasalara göre, Türkiye ile Ukrayna arasında suçluların iadesi anlaşması olmadığından, katil şüphelisi sanık Türkiye’de tutuklandı ve cezaevine konuldu. Ukrayna’dan getirtilecek delilerle birlikte, yargılamasının Türkiye’de yapılacağı belirtiliyor. Bu arada iki Türk kızının cenazesinin de yarın yurda getirileceği öğrenildi.
Öte yandan, öldürülen Samandağlı Buket Yıldız’ın ailesi, katil şüphelisinin kızlarının arkadaşı olmadığını, onu sürekli rahatsız ettiğini, ölümünden önce de kızlarının şiddetli takibe uğradığını ifade ettiği öğrenildi. -Cemil Yıldız-