Ulaşımdaki sorunlar masaya yatırıldı

Ulaşımdaki sorunlar masaya yatırıldı

UKOME Komisyonu aylık kurul toplantısı gerçekleştirildi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) komisyonu aylık kurul toplantısı, geçtiğimiz gün HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı toplantı salonunda gerçekleştirildi, ilimiz genelindeki ulaşım sorunları masaya yatırıldı.
HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden başkanlığında ve diğer kurul üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda, Hatay’da toplu taşımacılık yapan S ve C plaka grubunda yer alan Personel Taşıma araçların güzergah ve çalışma izin belgesinin düzenlenmesi talebi gündem maddeleri arasında yer aldı. Taksi ücretleri fiyatlarının da ele alındığı toplantıda, trafik sigortası ve akaryakıt fiyatları vb. artışlardan dolayı revize edilen taksi ücretleri oy birliğiyle kabul edildi.
Okul güzergahlarında araçların hızlarını yavaşlatmak adına kasislerin yapılması gerektiğinin gündeme geldiği toplantıda, bu uygulama yerine bas geç botunu talebi oylandı ve kasislerin kalması yönünde karar alındı ve öğrencilerin okula giriş çıkış saatlerinde hızlı seyir eden araçların can ve mal kaybına sebebiyet vermesine önlem olarak yerleştirilen kasislerin, eksik görülen okul güzergahlarında yapılması gerektiği bildirildi. Bunların yanı sıra trafik akışının güvenliğinin sağlanması amacıyla belirlenen güzergahlarda trafik akışının tek yön olarak düzenlenmesi ve Reyhanlı ilçesinde ağır tonajlı araçların 08.00-18.00 saatleri arasında ilçe merkezinden geçişinin yasaklanması gerektiği, bununla birlikte bilgilendirme amaçlı levhalandırma çalışmaları yapılması oy birliğiyle olumlu karara bağlandı.
Emniyet, Jandarma, Polis ve İtfaiye Merkezi bina önlerinde sivil araçların duraklama yapmasının görevlilerin gidiş ve gelişlerinde sorun teşkil ettiği konusunun değerlendirildiği toplantıda, söz konusu bölgelerde güvenlik açısından zafiyet oluşturduğundan dolayı park yasağı getirilmesi talebi oylanarak kabul edildi. İskenderun ilçesi İsmet İnönü Caddesi- Tayfur Sökmen Meydanı Battı-Çıktı yapımı ve geometrik düzenlemesi projesi yapım aşamasında, trafik akışını sağlayacak alternatif yolların belirlenmesi hususunda HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığına yetki verilmesi talebi oy birliğiyle kuruldan geçti.-Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)