ULK Tarım 2.lik ödülü Antakyalı Akademisyene:

ULK Tarım 2.lik ödülü Antakyalı Akademisyene:

Melisa Özkaya Kara

Uluslararası Lions Konfederasyonu tarafından düzenlenen yarışmada, Antakyalı Akademisyen, tarım kategorisinde 2.lik ödülüne layık görüldü.

Ülkemizde kadınların girişimciliğe özendirilmesi, başarılı Kadın Girişimcilerin rol model olarak toplumda görünür kılınması ve ödüllendirilmesi amacıyla, 450 kadının katıldığı Uluslararası Lions Konfederasyonu tarafından düzenlenen yarışmada tarım kategorisinde Antakyalı Akademisyen Melisa Özkaya Kara’nın 2.lik ödülüne layık görülmesi ilimizde sevinçle karşılandı. Dr.Kara, daha önce de uluslararası bir ödül kazanmıştı.
Ödülünü almak üzere Uluslararası Lions Konfederasyonu toplantısına katılan ve platforma çıkan Dr. Melisa Özkaya Kara; 4 çocuk annesi olduğunu, öğrenciler yetiştirdiğini, akademisyenliği de bunlarla birlikte götürmeye çalıştığını kaydederek, “Ben, çalışmanın ve emeğin ne olduğunu iyi bilirim Annem de bir dönem Lions başkanlığı yaptığı için Lions’un ne demek olduğunu da iyi bilirim” dedi ve salondakilere, “Hepinizi, Hatay Gastronomi Kenti’ne bekliyoruz” diyerek güzel bir final yaparak ödülünü aldı.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)