Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ümit Özdağ Hatay’da Neler Söyledi?

Türkiye ekonomisinin düzelmesi için

Türkiye ekonomisinin düzelmesi için Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gitmesinin şart olduğunu söyleyen Ümit Özdağ, Hatay’dan Ankara’ya yönelttiği sert eleştirilerle ve işbirliği önerisiyle dikkat çekti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, iki günlük Hatay ziyareti sırasında katıldığı program ve salon toplantıları ile halkla görüşmelerinde ilginç açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı’na sert eleştiriler yönelten Özdağ, “Türkiye’nin, güçlü bir iktidara ihtiyacı var. Bir yamalı bohçaya ihtiyacı yok. ‘Biz, Erdoğan’dan daha iyi borç buluruz’ diye ortaya çıkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Babacan’a Türkiye’nin ihtiyacı yok?” dedi.

Türkiye ekonomisinin düzelmesi için Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gitmesinin şart olduğunu söyleyen Ümit Özdağ’ın Hatay açıklamalarından ana başlıklar şöyle:

-Sığınmacılar gitmeden, Türkiye ekonomisinin düzlüğe çıkması ve ülke sokaklarının güvende olması mümkün değil.

-Suriyeliler ülkemizde olduğu sürece, Türkiye’nin uyuşturucu ile mücadele etmesi mümkün değil.

-Suriyelilerin ülkemizde kalmasını savunanlar, stratejik olarak ya cahil ya da emperyalizmin uşağı ve Türkiye düşmanıdır.

-Sığınmacıların gönüllü olarak ülkelerine gideceği yok, gitmezler!

-Siz, terörü alanında değil, merkezinde önleyebilirsiniz.

-Cumhur ittifakı, “Bize destek olun” derse, şunları söyleriz: “İçişleri, Türk Silahlı Kuvvetleri, Adalet kurumlarındaki tarikat ile cemaatçilerin tamamını dışarı atacaksınız!”

-5 firmanın ihaleleri kamulaştırılsın.

-Okullarda yeniden Andımız okutulsun.

-Atatürk’ün silinen, kaldırılan isimleri yeniden yerlerine konulsun.

-Kuleli Askeri Lisesi, Denizcilik Liseleri yeniden eğitime açılsın. Bunları birlikte yapacaksak, Cumhur İttifakı ile oturur konuşuruz.

-Haber/Cemil Yıldız-