Ümit Özdağ’dan tartışma yaratacak büyük iddia:

Ümit Özdağ’dan tartışma yaratacak büyük iddia:

Lütfü Savaş CHP’den İhraç Edilecek

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, Partisinden kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesi süreci yaşanırken, ilimizdeki Suriyelilerle ilgili ilimiz gerçeklerini kamuoyuna taşıyarak devlet büyüklerinin dikkatini çekmek isteyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da Partisinden ihraç edileceğini öne sürdü.

Sosyal medya hesabında 4 dakikalık bir video yayınlayan Özdağ, paylaşımına, “CHP’nin Tanju Özcan’ı ihraç etmesi, etkin muhalefeti bastırma ve AKP’nin önünü temizleme eylemidir. Şimdi sıra Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’taymış. CHP’de kim ‘Suriyeli’ derse, gidiyor. Asıl muhalefete muhalefet budur” notunu düştü.

Özdağ’ın tartışılacak iddiaları şöyle:

“Bir süre önce, CHP’nin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Görüyoruz ki, her ne kadar Kemal Kılıçdaroğlu ‘sığınmacıları göndereceğiz’ ifadelerini kullansa da CHP’de Suriyelilere dokunan, yanıyor! Şimdi, CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş’ın ihracından bahsedilmeye başlandığını duyduk. Kılıçdaroğlu, esas muhalefete muhalefet edendir. Kılıçdaroğlu, CHP’nin içinde sığınmacıları gündeme getirmeyi başaran politikacıları, Erdoğan’ın polisliğini yaparak tasfiye etmeye çalışıyor.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfi Savaş, hükümetin dikkatini çekmek, önlemler alınmasını sağlamak üzere açıklamalarında özetle şunları dile getirmişti:

“Hatay’ın nüfusu 1 milyon 670 bin. Resmi verilere göre, 500 bin civarında Suriyeli var. Ama gayri resmi sayı 800 binin üzerinde. Yaklaşık her 2 kişiden biri Suriyeli. Hatay’daki doğumların yüzde 75’ini Suriyeli kadınlar yapıyor. Yeni doğan her 4 çocuktan 3’ü Suriyeli. Savaş psikolojisi, hormonları bozmuş! 11 ayda doğum yapan, 6 yılda 6 çocuk yapan Suriyeli kadınlar var. Çoğunun 3-4 eşi var ve hepsi de çok çocuk yapıyor. Demografik yapı bizim aleyhimize gelişiyor. 12 yıl sonra belediye başkanının Suriyeli olması hiçbirimizin hoşuna gitmez.” -Haber/Cemil Yıldız-