Umudumuz; dünyada barışın, kardeşliğin ve dostluğun egemen olması

Umudumuz; dünyada barışın, kardeşliğin ve dostluğun egemen olması

Cemile Güvercin Sayın’dan, Dünya Sosyal Hizmet Günü kutlaması …

Sosyal Hizmet Çalışanları Hatay Şube Başkanı Cemile Güvercin Sayın, Dünya Sosyal Hizmet Günü dolayısıyla, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde toplantı düzenledi, hayata geçirecekleri etkinliklerinde mesleki sorumlulukları hatırlatacaklarını bildirdi.
Sayın; Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen ve çok sayıda Sosyal Hizmet çalışanının yer aldığı toplantıda, her yıl Mart ayının üçüncü Salı Günü olarak belirlenen “Dünya Sosyal Hizmet Günü”nün bu yıl Toplumsal ve Çevresel Sürdürülebilirlik teması ile kutlanacağını ifade etti.
Tüm dünyada, Sosyal Hizmet Uzmanları olarak, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliği gündemlerine alacaklarını, yerel, ulusal ve evrensel düzeyde çevre problemleri ile başa çıkmanın yollarını tartışacaklarını ve bu bağlamda mesleklerinin bu alandaki sorumluluğun hatırlatılarak çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyleyen Sayın, “Bizler kendi yaşam alanlarını korumak zorunda olan herkesin Sosyal Hizmet Uzmanlarıyız. Bireylerin ve grupların temel insan haklarına saygı gösterildiği, hakça sosyal hizmetin sağlanabildiği, barışın, kardeşliğin ve dostluğun egemen olduğu bir dünyada yaşamak umuduyla, Dünya Sosyal Hizmet Günümüz Kutlu Olsun” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)