Umut Damlaları Öğrencileri

Umut Damlaları Öğrencileri

Sahne performansı ile alkışlandı

Psikolog Günay Özbakış: “Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, ne çocuklarımızı ne de ailelerini hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Öğrencilerimizin farklı sosyal ortamlarda görev almaları konusunda onların yanında olduk, onlara cesaret verdik.”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Antakya Sınav Koleji bünyesinde, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından bir etkinlik düzenlendi. Merkezde eğitim gören gençler, sahnelenen etkinlikte tiyatral yeteneklerini ortaya koyma fırsatı bulurken, Sınav Koleji öğrencilerinin doldurduğu salondan hak ettiği alkışı da fazlasıyla aldılar.
Böylesi anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Sınav Koleji Okul Müdürü H. Uğur Kanmaz, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin ortaya koyduğu performans ve enerji noktasında, Merkezin kurucularından Psikolog Günay Özbakış ile Kurucu Müdür Yunus Emre Kanmaz’a teşekkür etti.
-ANLAMLI GÜN-
3 Aralık gününün, ‘Uluslararası Engelliler Günü’ olarak, 1992 yılından bu yana Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve kutlanan özel bir tarih olduğunun altını çizen, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucularından Psikolog Günay Özbakış, konuşmasında, “Bugün, engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla belirlenmiş çok anlamlı bir gün” derken, kendilerine bu anlamda ev sahipliği yapan Sınav Koleji’ne kurumu adına teşekkür etti.
Dünya nüfusunun yüzde 15’lik kısmının engelli bireylerden oluştuğuna da işaret eden Günay Özbakış, “Bu önemli gün, engelli bireylerimizin yaşam zorluğunu anlayabilmemiz için çok önemli bir fırsat da sunmaktadır. Çünkü onların gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar sadece onlara ait sorunlar değil, ama hepimizin sorunudur” diye konuştu ve şöyle devam etti:
“Gerek sosyal yaşam içerisinde ve gerekse iş hayatında kendilerine çok zor yer bulabilen, yaşamın birçok evresinde birçok engelle karşı karşıya kalan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla bir arada, onlarla iç içe yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. O anlamda, bu zorluğun orta yerinde olan insanlarımızı sadece 3 Aralık’ta hatırlamak ve sonrasında unutmak, doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle, hayatın içinde daha fazla yer alabilmeleri adına hepimizin daha fazla sorumluluk alması gerekiyor.
İşte tüm bu nedenlerden dolayı, Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, ne çocuklarımızı ne de ailelerini hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Öğrencilerimizin farklı sosyal ortamlarda görev almaları konusunda onların yanında olduk, onlara cesaret verdik. Bundan sonra da bu güçlü dayanışmamız devam edecek.”- Tamer Yazar-