UND Başkanlığı için Trabzon’dan Aday, Yaşar Çakmak…

UND Başkanlığı için Trabzon’dan Aday, Yaşar Çakmak…

Hatay’da Nakliyecilerle bir araya geldi ve Türkiye’ye mesajını buradan verdi:
Şimdi Güçlüyüz, Hep Birlikte Daha Güçlü Olacağız!
Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin gelecek ay yapılması beklenen Genel Kurulu’nda başkanlık içi adaylığını ilan eden, Plastik Nakliyat sahibi Trabzonlu Yaşar Çakmak, geçtiğimiz hafta sonunda ilimize geldi ve ilimizdeki sektör temsilcileriyle buluştu.
Beraberinde UND’nin eski yönetici ve etkin isimlerinden Edip Bakımcı ile birlikte Hatay’a gelen Yaşar Çakmak, 2 saatlik toplantının ardından mesajını kısa ve net olarak, “Şimdi güçlüyüz.

Hep birlikte daha güçlü olacağız” şeklinde verdi. UND eski Başkanı Tamer Dinçşahin ve ATSO Başkanı Hikmet Çinçin yanı sıra, 60 civarında nakliyeci ile bir araya gelen Yaşar Çakmak, bölgesel toplantılar çerçevesinde Hatay’a geldiğini ve Hatay’ın sektörde çok önemli bir şehir olduğunu kaydettikten sonra, sektörün, bazı yanlış uygulamalar ile zor ve sıkıntılı süreçlere sokulduğundan söz etti.
İhracat ile nakliyenin birlikte iyi yerlere gelmesi gerektiğinin altını çizen UND Başkan Adayı Yaşar Çakmak, 39.Genel Kurul’da Başkan adayı olduğunu, sorunları çözmek üzere yetki istediğini anlattı. UND’nin, sektörün en önemli STK’sı olduğunu söyleyen Yaşar Çakmak, çözüm bekleyen sorunların Bakanlığa aktarılması ve etkin çözüm istenmesi gerekliliğinin altını çizerken, “Bu çatı altında el ele verirsek, sorunları daha kolay çözeriz” mesajı verdi.
UND’nin eski başkanları ile yöneticilerine de emekleri ile hizmetleri için teşekkür eden Yaşar Çakmak, yönetime geldiklerinde herkese eşi mesafede olacaklarını, sektörü ileri noktalara taşıma adına yola çıktıklarını ve destekçilerin yüzünü ak çıkartacaklarını sözlerine ekledi. -Cemil Yıldız-