Üniversite heyecanı

Üniversite heyecanı

Altınözü’lü 60 liseli MKÜ’yü gezdi, hayran kaldı…

Altınözü Anadolu Lisesi Öğrencisi bir grup, önceki gün Antakya’ya geldi ve Mustafa Kemal Üniversitesi kampüsünü gezdi. Başlarında 4 rehber öğretmen ile MKÜ’ye gelen 60 liseli öğrenciye kampüs turu yaptırıldı.
Altınözü Anadolu Lisesi öğrencileri, ilk olarak Atatürk Konferans Salonu’nda Mustafa Kemal Üniversitesi’nin tanıtım filmini izlediler. Öğrenciler, kampüs içerisinde yürüyüş halinde yapılan tanıtım çalışmasının ardından kütüphaneye geçiş yaparak, çok zengin kaynak kitaplar ve bilgisayar ortamında yapılan çalışmaları yakından inceleme fırsatı buldular. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nu da ziyaret eden öğrenciler, okul hakkında Öğr. Gör. Bircan Yücekaya tarafından bilgilendirildiler.
Öğrenciler, daha sonra Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu jimnastik salonu ve spor salonunu gezdi, spor yapan öğrencilerin gösterilerini ilgiyle izledi. Ardından kampüs önüne toplu fotoğraf çektiren öğrenciler, heyecanla geldikleri MKÜ’den aynı heyecan ve “İnşallah biz de üniversitede okuma şansı buluruz” temennisiyle ayrıldılar. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 4 times, 1 visits today)